Волонтери погасили марку «Домівки», яку Львів збудував біля лінії фронту

20:14 22 березня 2020 р.

Сьогодні, 22 березня, керівник доброчинного проєкту «Тризуб Дентал», капітан запасу Ігор Ященко та волонтер Василь Мезенцев погасили марки, які були випущені з нагоди офіційного відкриття «Домівки» – міжконфесійного духовного осередку для захисників України (церкви святої Анни) в Карлівці у Донецькій області. За 18 кілометрів від лінії фронту.

Про це "Щоденному Львову " повідомив автор ідеї, волонтер, президент Національної спілки стоматологів України Мирон Угрин.

 - Через карантин, незважаючи на те, що всі роботи виконані, урочисте відкриття перенесено на невизначений термін. Але марки на конвертах погашені, і вони будуть вручені всім причетним до проєкту,- пояснив Мирон Угрин.

За його словами, ідея спорудження духовного осередку-церкви виникла в ті моменти, коли волонтерська високомобільна імплантологічна бригада приїжджала в Карлівку. А на неї там чекала група пацієнтів-бійців - не менше 20-30 осіб.

- Розписати їх по годинах було неможливо. Мусив бути хтось першим, а хтось тридцятим, а це - початок вранці одного дня і завершення - вранці наступного дня. Місця очікування - замало. Різні були думки: від залу з настільним тенісом - до каплички. Але з моменту, коли Олена Білоус познайомила мене з маляром Тарасом Лозинським, який продемонстрував мені свій фантастичний іконостас, написаний на склі, іншої думки, що це має бути прихисток у формі церкви, який би мав храмову частину, місце для очікування, бібліотеку та місце для лекцій, не виникало, - розповідає історію створення духовного осередку-церкви Мирон Угрин.

До проєкту, за словами Мирона Угрина, приєдналися львівський архітектор Богдан Гринько, відомий художник-шкляр Андрій Бокотей, який виготовив неперевершені вітражі. За оформлення іконостасу взявся відомий художник по дереву Володимир Вороняк. А прекрасну центральну люстру і бра виготовив художник по металу Роман Якубович.

- Дзвін був відлитий за кошти родин Олександра Ферендюка та Мирона Угрина. Підготовчі будівельні роботи, електрику та завершальні роботи виконав наш "perpetum mobile” Василь Мезенцев, заготовку лісу та монтаж дерев’яної частини зробила бригада з Верховини під керівництвом Богдана Маківничука, столярні монтажні роботи - Богдан Кашуба. Гутне шкло для вітражів та панікадило творив мій брат Юрій Угрин. Доріжки і килими приїхали з Яремче від родини Гундяків, Надійки та Юрія. Координатором на місці був наш Ігор Ященко,- повідомив Мирон Угрин.

Він розповів, що імена всіх жертводавців будуть увіковічнені на брусах церкви.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу