Відійшов у вічність професор Львівської академії мистецтв Іван Самотос (оновлено)

15:45 7 липня 2016 р.


Фото: expres.ua

Детальніша інформація щодо похорону буде повідомлена додатково.

«Сьогодні, 7 липня, помер на 82 році життя скульптор, педагог, почесний академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор Іван Михайлович Самотос», – повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Іван Самотос зробив великий внесок у скарбницю українського образотворчого мистецтва. Він є автором 78 пам'ятників і 80 станкових робіт, більшість яких знаходиться в експозиціях провідних музеїв України та зарубіжних держав. Як педагог виховав не одне покоління відомих майстрів образотворчого мистецтва. Обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття рідним та близьким Івана Михайловича.

Іван Михайлович Самотос народився 20 серпня 1933 року в с.елі Устя в Миколаївського районі. У 1959-му – закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв) за спеціальністю «монументально-декоративна скульптура».

У 1959-1962-му – працював завучем Львівського училища прикладного та декоративного мистецтва, викладач. У 1962му розпочалася його педагогічна праця у Львівській національній академії мистецтв. З 1990-го був завідувач кафедри монументально-декоративної скульптури, професором.

Нагороджений орденом «Князя Ярослава Мудрого» (2003) та орденом Кирила й Мефодія (2005). За останні роки створив пам’ятники Тарасові Шевченку в Соснівці й Бельцях (Молдова), В'ячеславу Чорноволу та «Жертвам Замарстинівської в'язниці» у Львові, на честь 2000-ліття народження Христа вДрогобичі та інші».

Раніше в прес-службі Львівської міськради повідомили: «Сьогодні, 7 липня, відійшов у вічність заслужений діяч мистецтв України, професор Іван Михайлович Самотос. Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким. Іван Самотос – народний художник України, почесний академік національної академії мистецтв України, багатолітній голова правління Львівської організації Національної спілки художників України, голова президії «Ліги творчої інтелігенції Львівщини», член президії товариства «Україні – світ», заступник голови президії «Конгресу української інтелігенції Львівщини», член редколегії газети «Літературний Львів», член президії товариства «Меморіал», завідувач кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв. Автор більше 100 пам’ятників, пам’ятних знаків, творчих робіт, зокрема - пам’ятника В’ячеславу Чорноволу у Львові. Детальніша інформація щодо похорону буде повідомлена додатково».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу