В жовтні у Львові вчергове відбудеться Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев - 2021»

15:54 13 вересня 2021 р.

Фото до новини

У Львові з 1 по 8 жовтня відбуватиметься традиційний Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев - 2021». Цьогоріч фестиваль є сценічним, однак в програмі є заплановано і кілька вуличних заходів. Гасло фестивалю залишається незмінним: «Класика очима експерименту».

«Золотий Лев» – це не просто фестиваль, а театральна європейська традиція і один з найпрестижніших театральних форумів України. Щороку він перетворює Львів на величезну театральну сцену, дарує яскраві враження і відчуття. Тут можна побачити вистави світового визнання, прем’єри, експериментальні постановки молодих театрів повідомляє Львівська міська рада, пише DailyLviv.com.

У Львові будуть представлені театри з Польщі, Угорщини, Італії, Грузії, Ірану, Канади та України. Слід зазначити, що всі іноземні колективи, які приїдуть на фестиваль, пройшли повний курс вакцинації у себе вдома.

Цього року «Золотий Лев» відбуватиметься на таких локаціях: театр «Воскресіння»,  Перший театр, театр Лесі, театр ім. М. Заньковецької, Центр Довженка та на площі перед Львівською оперою.

Традиційно фестиваль розпочнеться з Карнавальної ходи, яка пройде вулицями міста. Цей захід проведуть за умови, якщо не буде карантинних обмежень. Якщо ж вони все-таки будуть, то організатори проведуть невеличке локальне відкриття на площі перед Оперним театром.

Серед родзинок фестивалю варто відзначити відомий в Європі театр A-Part в коопродукції з театром Amareya (м.Катовіце, Польща) з виставою «Чотири» в постановці М. Херіча. Цього разу зустріч художників, свідомо оперуючи тілом, світлом та жестом, створили картину, що стосується символіки цифр (заголовок «Чотири» є найбільш матеріальним, людським і земним з них), і таким чином переносять глядача у вимір абстракції. Тож ці дві сфери - абстрактна та матеріальна - зустрілися в оголених тілах чотирьох актрис  і створили видовище театру A Part та театру Amareya. Тут тіла одночасно виступають як реквізит, декорація та актор. (Вистава відбудеться 4 жовтня о 20.00 в Першому театрі).

Театр «Потлах» (м.Фара ін Сабіна, Італія) представить постановку «20 тисяч льє під водою» Ж.Верн. Ця вистава була і залишається визнаною на різних міжнародних театральних фестивалях у багатьох країнах світу.

Ця вистава випливає з ідеї накопиченого досвіду Театру «Потлах» (Potlach’) у роботі з актором та його сценічною присутністю, в поєднанні з найсучаснішими цифровими та світловими техніками. Актори буквально "занурені" в чарівну, майже казкову декорацію, зроблену з цифрових проекцій та сучасних світлодіодних ліхтарів, і тому цей унікальний італійський колектив занурить глядача у відкриття фантастичного глибоководного світу та таємничого «Наутілусу» на чолі з капітаном Немо. Вистава візуально дуже красива, підходить для перегляду з дітьми.  Вистава відбудеться 5 жовтня о 17.00 в театрі Лесі.

Ще однією родзинкою фестивалю стане остання прем’єра Тбіліського вільного театру Автанділа Варсімашвілі – комедія «2030 – Нам нічого втрачати». Вистави цього видатного режисера вже встигли припасти до душі глядачам «Золотого лева» в попередні роки і тепер вони знову матимуть нагоду зустрітися з чудовими акторами Вільного театру та насолодитись неймовірно смішною постановкою.

Унікальний проект «Емігранти» С. Мрожека представить театр Petofi (м.Шопрон, Угорщина) спільно з театром (м.Комарно, Словаччина). Актори гратимуть виставу в своєрідній «клітці». Вистава відбудеться в малому залі театру «Воскресіння».

Серед українських театрів на фестивалі будуть представлені колективи з Чернігова, Одеси, Києва, Дрогобича, Львова.

Крім показів вистав, на фестивалі буде присутня освітня програма від Італійського театру «Потлах» для студентів театральних вишів та молодих акторів. Це два чотирьох годинні тренінги з вокалу та пластики. Театр «Потлах» славиться в Італії своїм фестивалем «Лабораторій» – це фестиваль акторських тренінгів, на який з’їжджаються актори з цілої Італії.

Також на фестивалі «Золотий лев-2021» буде кілька відеопоказів вистав створених за допомогою 3D, обмін думками, культурним досвідом та досвідом поєднання театрального мистецтва та цифрових технологій, що виник за останній рік в часи пандемії.

Львівський академічний театр «Воскресіння» в перший день фестивалю представить глядачам вуличний варіант вистави «Відлуння» на площі перед Оперним театром. Вистава присвячується засновнику та багаторічному директору фестивалю «Золотий лев» - Ярославу Федоришину.

Детальніше про програму та про всі заходи фестивалю можна дізнатись на сайті www.golden-lion.com.ua 

Квитки можна придбати на www.ticketclub.com.ua

Додамо, що фестиваль відбувається за підтримки Українського культурного фонду, управління культури Львівської міської ради, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів