В Україні за 5 грн 10 коп можна зректися батька

19:32 9 липня 2020 р.

Фото до новини

За 6 місяців 2020 року 5 449 українців звернулися до відділів ДРАЦС щодо зміни персональних даних. Коштує така процедура лише у 5 грн 10 коп.

В Україні впродовж 2015 року 19 701 людина скористалася правом змінити прізвище, ім’я чи по батькові; у 2016 – 22 365; у 2017 – 18 399; у 2018 – 16 541; у 2019 – 15 689.

Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України.
Починаючи з 16-річного віку, людина має право на власний розсуд змінювати своє прізвище або ім’я. Проте за згодою батьків це можна зробити і в більш ранньому віці — у 14 років.
Змінювати по батькові дозволяється у разі усиновлення або його скасування, якщо батько змінив своє ім'я чи відомості про нього, як про батька, були вилучені з актового запису про народження.

Для того, щоб змінити ім’я чи прізвище, або те й інше, потрібно з відповідною заявою звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Одночасно із заявою необхідно подати наступні документи:
- паспорт і свідоцтво про народження заявника;
- про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
- про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
- про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
- свою фотокартку;
- квитанцію про сплату державного мита.

Коштуватиме така процедура лише у 5 грн 10 коп. Якщо ж забажаєте ще раз змінити свої персональні дані — доведеться сплатити 51 грн.

Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк з дня її подання. Після отримання дозволу заявникові необхідно звернутися у відділ ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо не зробити цього впродовж 3 місяців без поважних причин — дозвіл втратить силу.

Такі роз'яснення дає Міністерство юстиції.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів