В Україні державною мовою друкують «аж» 18,5% журналів і 30% газет

21:10 7 листопада 2013 р.


Фото: galsports.com

А книг імпортують з Росії більше, аніж друкують власних.

Як передає сьогодні, 7 листопада, інформагенція «УНН», координатор проекту «Становище української мови» Тарас Шамайда повідомив під час прес-конференції, що в нашій країні її державною мовою друкується половина книг. Але більшість з них – навчальна література.

Натомість масовий імпорт книг з Росії перевищує їх випуск в Україні. Тарас Шамайда інформував також, що падає кількість газет, які видаються українською мовою, яких тепер у нашій країні – лише 30%.

«Тиражі журналів, які видаються українською, трішки піднялись, проте слід враховувати число цих журналів, різні державні бюлетені та вісники, – повідомив також Тарас Шамайда. – А кількість журналів українською мовою – 18,5%».

Окрім цього, за його словами, в кінопрокаті зросла сумарна кількість фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою. Зокрема, цього року – 71% фільмів в загальному кінопрокаті, тоді як минулого року – лише 64,8%.

Решта 28% фільмів мають субтитри українською мовою. Зокрема – фільми російського виробництва.

Як інформував «Щоденний Львів», за даними голови Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афоніна, російська книга займає три чверті українського книжкового ринку й тільки його п’ята частина представлена продукцією українських видавництв.

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу