Українці й німці спільно реставрують монастир у Львові

13:50 24 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Фасади будинку №10 на вулиці Лесі Українки відреставрують за близько 1,2 млн. гривень.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 24 липня: «У рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», молоді реставратори каменю з України та Німеччини спільно працюють над відновленням цоколя колишнього монастиря вірменських бенедиктином на вулиці Лесі Українки, 10».

Керівник проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Юрген Лембке розповів: «Це проект обміну каменярами і скульпторами по каменю між Німеччиною і Україною. Молоді люди з цих країн мають можливість працювати на одному об’єкті в плані реставрації каменів цоколю. Хочу наголосити, що тут об’єднано багато різних цілей. Звичайно, що першочергово ми займаємося реставрацією, наданням відповідних знань, проводимо тренінги і семінари. Однак, маємо тут ще аспект міжкультурного обміну. Тут формуються дружні зв’язки, пізнаються наші держави, пізнаються культури».

У міськраді також поінформували: «У проекті зі сторони Німеччини задіяні учні-ремісники, які отримують фах каменяра, зі сторони України – студенти з коледжу Івана Труша».

Реставраторр каменю, експерт «GIZ» Дірк Брюггеманн-Булгаков, наголосив: «Як німецька, так і українська сторони отримують найбільшу користь від практичних занять. Таким чином ми виконуємо не лише ремонт будівель, а й проводимо тренінги для обох сторін проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

У період радянського союзу, впродовж цілих десятиліть про профільовані каменярські прилади забули. Внаслідок цього зникла реміснича професія каменяра. І ми, на основі роботи «GIZ», намагаємось відродити правильне використання профінструменту та відродити професію каменяра». 

У міськраді також нагадали: «Роботи з реставрації фасадів будинку №10 на вулиці Лесі Українки – колишньому монастирі вірменських бенедиктинок. Розпочалися у 2016 році. Реставрацію каменя цоколя виконують українські і німецькі фахівці за проектом «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини Львова» («GIZ») та у співпраці з фондом Евенгарда Шьока. З міського бюджету на реставрацію трьох фасадів спрямували близько 1,2 млн. гривень. Виконує роботи ПП «Ренесанс». Завершення реставраційних робіт планують у 2017 році».

Про це повідомили сьогодні, 24 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу