У Ватикані розповіли, як правильно зберігати прах після кремації. Чи можна розвіювати
14:32 12 грудня 2023 р.
Останнім часом церква фіксує збільшення кількості кремації померлих, а також прохань про розвіювання праху на природі.
Про це повідомляє Vatican News, пише DailyLviv.com.
Щоб «не дозволити взяти гору економічним причинам, обумовленим меншою вартістю розвіювання, і дати вказівки щодо подальшого перебування праху після закінчення терміну його зберігання, архієпископ Дзуппі адресував Ватикану запитання від вірян: чи можна зберігати попіл після кремації у загальних місцях, подібних до урн, і чи можна зберігати невелику частину в місці, яке мало значення для померлого.
Ватикан офіційно відповів на запитання архієпископа Болоньї про те, які є правила щодо зберігання праху померлих після кремації їхніх тіл.
Читайте також: В яких країнах компостують тіла замість традиційного поховання чи кремації
9 грудня Папа Франциск затвердив документ, у якому відповів ствердно «так» в обох випадках:
1. Можна облаштувати сакральне місце «для спільного збирання і збереження праху охрещених померлих», тобто спільний «цинерарій», куди висипається індивідуальний прах.
2. Церковна влада може також розглянути й оцінити прохання членів сім’ї про збереження «незначної частини» праху померлої людини в місці, значущому в історії померлого.
Читайте також: Під час візиту Вселенського Патріарха Варфоломія у Неаполь сталося чудо
Зокрема, у цьому документі зазначено, що «прах має зберігатися в священному місці (на кладовищі), а також у спеціально відведеному для цієї мети місці, за умови, що його для цієї мети призначила церковна влада».
Причинами цього названо необхідність «мінімізувати ризик усунення померлого з пам’яті й молитов родичів та християнської спільноти» і запобігти «забудькуватості й неповазі», а також «непристойним і забобонним практикам».
Нагадаємо, у Львові буде крематорій: церква має умову — щоб прах був відданий землі.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook