У Варшаві виставлять шедеври з колекції Львівської галереї мистецтв

11:46 6 жовтня 2023 р.

Фото до новини

У Королівській бібліотеці Королівського замку у Варшаві до 14 січня 2024 року триватиме виставка «Геній Львова. Львів як центр мистецтва та його мистецькі колекції»

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Понад 90 картин і скульптур із Галереї мистецтв ім. Бориса Возніцького та зібрань Львівського історичного музею вперше можна побачити у Королівській бібліотеці у Варшаві. «Виставка під назвою «Геній Львова. Львів як центр мистецтва та його мистецькі колекції» представляє видатні зразки європейського та польського малярства», – зазначив директор Королівського замку у Варшаві, професор Войцех Фальковський.

«Від 17 століття аж до 20 століття. Ми тут бачимо дуже відомі шедеври і прізвища. Тут є Матейко, Ґродґер, Сємірацький, тож ми тут маємо галерею чудового малярства, з бравурним портретом Войцеха Коссака, який представив молоду, енергійну даму, крім того, це також повертає нас до міфу про Львів, до місця виняткового, багатокультурного, багаторелігійного».

Виставка також є свідченням солідарності з українським народом.

«Ми цим рятуємо ці пам’ятки від варварства зі сходу, від російської агресії. Наші колеги з галереї мистецтв та історичного музею хотіли захистити найціннішу частину своїх фондів. У Варшаві вони будуть не тільки у безпеці. Ми тут будемо проводити навчальні роботи разом із колегами із України та інших країн Європи. Бо це буде міжнародна програма – опрацювання цих фондів».

У Королівській бібліотеці Королівського замку у Варшаві до 14 січня 2024 року триватиме виставка «Геній Львова. Львів як центр мистецтва та його мистецькі колекції». Виставку супроводжує науково-освітня програма, а також щедро ілюстрований каталог.

Раніше, у березні цього року у Кракові, у Вавелі, відбулася виставка робіт Пінзеля з львівської колекції. Роботи Пінзеля є одними з найцінніших експонатів львівської колекції. Вони були представлені в паризькому Луврі, Відні та Вільнюсі.

Нагадаємо, у Львові запрацювали три україномовні аудіогіди: у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (палац Лозинського), історичному комплексі Національного музею ім. Андрея Шептицького та музеї Івана Георгія Пінзеля. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dw.de/

 

новобудови Львів