У церкві на Львівщині увіковічили Героїв Небесної Сотні й війни на сході України

11:39 28 квітня 2015 р.


Фото: Леся Межва / «Газета по-українськи»

Художник Микола Гаврилів не забув у храмі Михаїла в селі Верин і патріарха Святослава Шевчука, Віктор Ющенко та Андрія Кузьменка.

На сайті київської «Газети по-українськи» розповіли сьогодні, 28 квітня:

«У селі Верин на Львівщині в церкві Михаїла зобразили обличчя Андрія Кузьменка. Такий образ отримала фігура Івана Хрестителя на лівій стороні церкві при вході.

На картині хрещення в Йордані є також багато облич, змальованих з сучасників, – Сергія Нігояна і Юрія Вербицького з Небесної сотні, учасників АТО, Мирослава Мариновича та Бориса Гудзяка з Українського Католицького університету. Автор фресок – 55-річний художник Микола Гаврилів з Миколаєва на Львівщині – пояснив:

«У цьому немає нічого нового. Такий спосіб творення образів – це добре забуте старе. В усі часи художники підбирали собі прототипів для образів зі своїх сучасників, знайомих. Просто на сьогодні ми цих людей не знаємо. Щоби обличчя вийшло живе, його треба з когось малювати.

Є в церкві і незнайомі для більшості люди – це мої знайомі, знайомі священика, я сам, обличчя паламаря. Але вони не викликають здивування. Лише Богородицю та Ісуса Христа ні з кого не змальовую».

У церкві – близько 500 облич. На інших стінах є папи, патріарх Святослав Шевчук. А також Віктор Ющенко з дружиною та сином, яких Гаврилів намалював тут ще у 2010 році. Місцевий священик Василь Говгера розповів:

«Спочатку був задум, що обличчя в Івана Хрестителя буде змальоване з владики Мирослава Любачівського. Бо Йосип Сліпий, Любомир Гузар у нас уже є на інших зображеннях. Хоча Любачівський трохи за віком не підходив, і за характером. Але якраз у той час загинув цей молодий хлопець – Скрябін. І він, як справжній патріот, вартує того, щоби його обличчя послужило образом.

Це рішення ми прийняли спонтанно. Зранку, коли він загинув, зустрілися з художником, обговорили новини, і Микола охоче підтримав таку ідею».

Село відоме також тим, що на подвір'ї церкви є один з найстаріших в Україні дубів – йому близько тисячі років».

dailylviv.com

До теми

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

13:44 12 травня 2021 р.

Андрій Макаревич виступив у Львові з аншлагом

Російський музикант і лідер рок-гурту "Машина часу" Андрій Макаревич відвідав Львів, а також виступив із джазовим проєктом YO5 на відкритому повітрі у клубі FESTrepublic.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу