У центрі Львова відкрили гончарну залу

23:32 17 лютого 2018 р.


Фото: day.kyiv.ua

Покрутити гончарне коло в Музеї етнографії і художнього промислу може кожен.

У Львові відкрили гончарну залу. В експозиції, яку представили для постійного експонування у Музеї етнографії і художнього промислу Інституту народознавства НАН України (площа Ринок, 10), – все розмаїття гончарних виробів з різних регіонів України. Про це сказав на відкритті нової гончарної зали заступник директора МЕХП  з музейної та наукової роботи Андрій Клімашевський, додавши, що «найкраще представлений наш, західний, регіон».

Для показу музейники підготували посуд, і це дзбанки, глечики, макітри, миски, горнятка тощо. Ще в експозиції – культові та обрядові предмети і прикраси (зокрема, глиняні коралі і сережки). За словами кандидата мистецтвознавства, старшого наукового співробітника музею Галини Івашків, цікава й багата музейна збірка, в якій – близько 10 тисяч предметів, формувалася понад 100 років.

«У ній зразки з фондів Міського промислового музею (рік заснування – 1874-й), Музею Наукового  Товариства імені Шевченка (рік заснування – 1895), предмети зі збірки графа Володимира Дідушицького…», – зазначила кандидат мистецтвознавства.

Підготували для відвідувачів й інтерактив – гончарне коло. Отже, кожен охочий зможе його покрутити, відповідно – відчути, з чого, власне, починається праця гончара.

Про це повідомили сьогодні, 17 лютого, в часописі «День».

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

10:48 2 червня 2021 р.

У суботу Львовом їздитимуть батяри на роверах

У суботу, 12 червня, відбудеться сьомий ретровелопроменад «Батяри на роверах». Організатори розширили програму, і цьогоріч запрошують містян на фестиваль міської культури.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу