У центрі Львова відкрили гончарну залу

23:32 17 лютого 2018 р.


Фото: day.kyiv.ua

Покрутити гончарне коло в Музеї етнографії і художнього промислу може кожен.

У Львові відкрили гончарну залу. В експозиції, яку представили для постійного експонування у Музеї етнографії і художнього промислу Інституту народознавства НАН України (площа Ринок, 10), – все розмаїття гончарних виробів з різних регіонів України. Про це сказав на відкритті нової гончарної зали заступник директора МЕХП  з музейної та наукової роботи Андрій Клімашевський, додавши, що «найкраще представлений наш, західний, регіон».

Для показу музейники підготували посуд, і це дзбанки, глечики, макітри, миски, горнятка тощо. Ще в експозиції – культові та обрядові предмети і прикраси (зокрема, глиняні коралі і сережки). За словами кандидата мистецтвознавства, старшого наукового співробітника музею Галини Івашків, цікава й багата музейна збірка, в якій – близько 10 тисяч предметів, формувалася понад 100 років.

«У ній зразки з фондів Міського промислового музею (рік заснування – 1874-й), Музею Наукового  Товариства імені Шевченка (рік заснування – 1895), предмети зі збірки графа Володимира Дідушицького…», – зазначила кандидат мистецтвознавства.

Підготували для відвідувачів й інтерактив – гончарне коло. Отже, кожен охочий зможе його покрутити, відповідно – відчути, з чого, власне, починається праця гончара.

Про це повідомили сьогодні, 17 лютого, в часописі «День».

dailylviv.com

До теми

14:24 9 серпня 2022 р.

Храм у Солонці освятив Митрополит Епіфаній і ще 100 священнослужителів

Сьогодні, 9 серпня, напередодні свята Преображення Господнього, у селі Солонка Львівської області Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній та ще майже 100 священнослужителів ПЦУ з усієї України освятили храм Преображення Господнього.

Рубрика: Культура

17:44 6 серпня 2022 р.

Кучма п'є німецький сік та іспанську воду з гуманітарки, а молодь - відмовилася

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма на зустрічі з представниками молодіжних і дитячих організацій міста наголосив на важливості того, аби молодь зростала свідомою.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу