У прощі на Львівщині взяли участь тисячі паломників

11:54 27 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Десяте всеукраїнське пілігримство організувала місія «Відпустовий центр «Страдецька гора».

«У неділю, 26 червня, у селі Страдч у Яворівському районі відбулася проща,  присвячена страдецьким блаженним – отцеві Миколі Конраду та дякові Василю Приймі, Дню мирянина та Року Божого Милосердя», – повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Десяте всеукраїнське пілігримство організувала місія «Відпустовий центр «Страдецька гора». Участь у прощі взяли тисячячі вірян, а також представники місцевої  та обласної влади, зокрема заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний.

Архієрейську Літургію очолив глава УГКЦ – блаженніший патріарх Святослав Шевчук. Також під час прощі відбулася піша хода до площі біля «Страдецької гори», проголосили блаженного Володимира Прийму покровителем мирян УГКЦ, освятили камінь під забудову відпустового центру Львівської Архієпархії. Також прочитали молитву на освячення всякої речі. Відбувся і похід до парафіяльної церкви та молитва до страдецьких блаженних і Хресна дорога.

Страдчанська печера (довжина – близько 300 метрів) – унікальна пам’ятка природи державного значення. Розташована у селі Страдч у Яворівському районі біля міжнародної траси Львів–Краковець. Печерний монастир у с. Страдч згадується в літописах ХІІІ-ХІV століття. Після спалення татарськими наїзниками у ХVІ ст він занепав.

Історико-туристичної та духовної вартості Страдчанській печері додають чинний поряд духовний комплекс – Успенська церква (ХVІІІ століття), могили беатифікованих Папою Римським Іваном Павлом ІІ блаженномучеників – отця Миколи Конрада та дяка Василя Прийми та комплекс Хресної дороги. На сьогодні Страдчанська печера перебуває в охоронній зоні національного природного парку «Яворівський». Із часу легалізації УГКЦ Страдчанська печера стає місцем паломництва вірних. Останніми роками число учасників червневої прощі сягає 30 тисяч осіб».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу