У Львові збирають гроші на меморіальну дошку Шевельову

15:38 4 жовтня 2013 р.

  • 0

Щоб встановити її на будинку, в якому мешкав цей всесвітньовідомий мовознавець.

Як повідомляє сьогодні, 4 жовтня, кореспондент «Радіо Свобода», у Львові вже розпочато збір коштів на виготовлення й встановлення пам’ятної дошки українському мовознавцю Юрію Шевельову, проект якої погоджуватиме спеціальна комісія міськради. Ця громадська ініціатива зародилася в соціальних мережах після знищення в Харкові пам’ятної дошки Юрію Шевельову  який 1943 року переїхав звідти з матір’ю до Львова, де вони мешкали в його центральній частині – на вулиці Конопницької, 14 (на фото). Саме тут він почав укладати німецько-український правничий словник.

Принагідно «Радіо Свобода» нагадує, що наприкінці минулого місяця пам’ятну дошку Шевельову розтрощили в Харкові – через півгодини після голосування депутатів тамтешньої міської ради про скасування рішення топонімічної комісії від 2011 року про встановлення меморіальної дошки цьому всесвітньовідомому мовознавцеві. Причому міський голова Харкова, який підписав рішення про демонтаж дошки ще під час сесії, заявив, що пам’ятну плиту розбили невідомі і він до цього не має відношення. Проте в оргкомітеті з вшанування пам’яті Шевельова не повірили словам міського голови і вимагають від міліції ретельного з’ясування обставин знищення дошки.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:24 21 лютого 2020 р.

У Брюховичах буде в бронзі Володимир Івасюк

Пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку, вже готовий. Треба лише підготувати постамент, на якому стоятиме пам’ятник. Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

Рубрика: Культура

14:48 17 лютого 2020 р.

У центрі Львова облаштують громадський простір

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу