У Львові збирають гроші на меморіальну дошку Шевельову

15:38 4 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 2839

Щоб встановити її на будинку, в якому мешкав цей всесвітньовідомий мовознавець.

Як повідомляє сьогодні, 4 жовтня, кореспондент «Радіо Свобода», у Львові вже розпочато збір коштів на виготовлення й встановлення пам’ятної дошки українському мовознавцю Юрію Шевельову, проект якої погоджуватиме спеціальна комісія міськради. Ця громадська ініціатива зародилася в соціальних мережах після знищення в Харкові пам’ятної дошки Юрію Шевельову  який 1943 року переїхав звідти з матір’ю до Львова, де вони мешкали в його центральній частині – на вулиці Конопницької, 14 (на фото). Саме тут він почав укладати німецько-український правничий словник.

Принагідно «Радіо Свобода» нагадує, що наприкінці минулого місяця пам’ятну дошку Шевельову розтрощили в Харкові – через півгодини після голосування депутатів тамтешньої міської ради про скасування рішення топонімічної комісії від 2011 року про встановлення меморіальної дошки цьому всесвітньовідомому мовознавцеві. Причому міський голова Харкова, який підписав рішення про демонтаж дошки ще під час сесії, заявив, що пам’ятну плиту розбили невідомі і він до цього не має відношення. Проте в оргкомітеті з вшанування пам’яті Шевельова не повірили словам міського голови і вимагають від міліції ретельного з’ясування обставин знищення дошки.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

18:00 11 жовтня 2019 р.

Мощі апостола Андрія Первозванного будуть виставлені у львівському храмі

20 жовтня до храму Ікони Пресвятої Богородиці «Всецариці» Православної церкви України на вулиці Пилипа Орлика, 1 привезуть частинку мощей святого апостола Андрія Первозванного, які перебуватимуть там до 27 жовтня.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 1485