У Львові «закрили й повернули дарувальнику» пам'ятник Юрію Кульчицькому – визнали недолугим (відео)

19:28 21 червня 2014 р.


Фото: lv.20minut.ua

Цю акцію влаштували в суботу активісти, які пояснили, що під час розробки проекту скульптури не було враховано думку громади.

Сайт «20 Хвилин» розповідає сьогодні, 21 червня, в публікації «У Львові скандалили через пам'ятник Кульчицькому»:

«Активісти, аби продемонструвати своє невдоволення пам'ятником Юрію Кульчицькому, влаштували мистецьку акцію «Закриття» 21 червня. Вони обмотали скульптуру плівкою та накинули на неї дерев'яну коробку з написом «Повернути дарувальнику».

На площі Данила Галицького зібралися ті, хто не може змиритися з встановленням пам'ятника Юрію Кульчицькому. Присутні кажуть, що під час розробки проекту скульптури не було враховано думку громади.

Тому, як пояснюють активісти, пам'ятник вийшов недолугим та без смаку. Також, за їхніми словами, Юрій Кульчицький немає жодного відношення до Львова. Відтак активісти виступають за негайне знесення пам'ятника.

– Ця скульптура зроблена не професійно. Щоб встановлювати подібні речі, потрібно збирати комісію та оголошувати конкурс на найкращий проект пам'ятника. Мої друзі-архітектори навіть близько не чули за якийсь відбір. Як на мене, пам'ятник Юрію Кульчицькому слід забрати з цієї площі, – пояснила Тереза Барабаш, львів'янка.

Біля пам'ятника кавовару зібралися не лише його противники, а й прихильники. Між ними виникла словесна перепалка. Один табір намагався пояснити, чому скульптура повинна радувати око перехожих, інший – доводив протилежне.

Коли активісти взялися замотувати Юрія Кульчицького плівкою, то прихильники пам'ятника спробували її розірвати. Однак через кілька хвилин чоловіки, попри спротив та невдоволення людей, накинули на скульптуру дерев'яну коробку.

– Я виступаю проти того, що зараз роблять ці люди. Вони кажуть, що перед нами стоїть суцільний несмак. Чому ніхто не враховує думку простих львів'ян? Я знаю багатьох людей, яким цей пам'ятник дуже подобається. Та й ви самі бачили, як часто тут зупиняються перехожі, щоб сфотографуватися на фоні скульптури, – обурилася Ірина Кикта, львів'янка.

Над діями активістів спостерігав один із скульпторів пам'ятника пан Роман. Чоловіка образила мистецька акція, яку влаштували противники скульптури. Пан Роман вважає, що вирішити долю пам'ятника мають усі мешканці Львова, а не лише групка людей.

– Я у цей пам'ятник вклав усю свою душу. Зараз він належить місту, тому львів'яни мають самі визначитися, як ним розпоряджатися, – додав пан Роман.

Нагадаємо, пам'ятник Юрію Кульчицькому був встановлений ще 22 жовтня 2013 році».


Відео: Юля Касько

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу