У Львові з 19.00 продовжуватиме скрипковий марафон Олег Криса

16:12 3 грудня 2015 р.


Фото: day.kiev.ua

Маестро представляє своєму рідному місту унікальний музичний проект.

«У Львові триває історичний скрипковий марафон одного з найвидатніших українських скрипалів сучасності, легендарного Олега Криси. Своєму рідному Львову маестро представляє унікальний музичний проект – «Історія скрипкового концерту», – повідомили «Щоденному Львову» в обласній філармонії, де також розповіли подробиці:

«У циклі із чотирьох концертів впродовж жовтня та грудня у Львівській обласній філармонії звучать твори, які належать до вершин світової скрипкової музики. У короткому часовому відтинку маестро, який нещодавно відсвяткував свій 70¬-річний ювілей, представить твори зі світової спадщини скрипкової музики від композиторів епохи бароко до сучасних авторів. 

У кожному концерті чотирьох програм цього циклу представлено три скрипкові концерти, які є репертуарними для концертуючих музикантів і займають чільне місце в репертуарі Олега Криси, з успіхом виконувались ним у багатьох країнах. А їх виконання у Львові в такому короткому часовому вимірі є свідченням чудової професійної форми маестро та найвищого щабля виконавської майстерності. 

Розпочалося свято скрипкової музики 17 жовтня, а продовжить  «Історію скрипкового мистецтва» концерт 3 грудня. На сцені філармонії сімейний тандем – скрипаля Олег Криси та диригента Тарас Криси.

Розпочнеться вечір  концертами для скрипки з оркестром Сергія Прокоф’єва та Альфреда Шнітке. Родзинкою вечора стане виконання музикантом – Концерту для скрипки з оркестром Петра Чайковського. Цього вечора на сцені – Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.

Завершить знайомство слухачів з «Історією скрипкового мистецтва» заключний концерт 10 грудня. Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром №1 Мирослава Скорика, а продовжиться концертами для скрипки з оркестром Кароля Шимановського та Дмитра Шостаковича у виконанні Олега Криси та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою Тараса Криси.

Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом першої премії найпрестижнішого у світі міжнародного конкурсу імені Ніколо Паганіні в Генуї (1963). Виконавська та педагогічна діяльність цього легендарного музиканта є прикладом для багатьох поколінь українських музикантів, перш за все, скрипалів. Нещодавно у Львові було започатковано міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Олег Криса достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема, львівської скрипкової школи. Викладав у престижних вузах, з 1967 року – у Київській консерваторії ім. П. Чайковського; з 1973 року – в Московському музично¬-педагогічному інституті ім. Гнєсіних; з 1974 року – в Московській консерваторії. Сьогодні Олег Криса – професор престижної в США Істменської школи музики в Рочестері, в якій навчаються музиканти з багатьох країн світу.

Як соліст, Олег Криса виступає в багатьох країнах світу з провідними оркестрами та диригентами; на таких музичних фестивалях, як «Празька весна», «Варшавська осінь», Віденське музичне свято, щорічний музичний фестиваль у Шлезвіг ¬Гольштейн (Німеччина), фестиваль Міжнародної академії ім. Баха (Штудтгарт), Орегонський фестиваль Баха в Юджині та ін.

Олег Криса вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, В'ячеслав Артемов. Скрипковий марафон Олега Криси – вагома подія у розвитку українського виконавства. 

Олег Криса – скрипка у проекті «Історія скрипкового концерту»

3 грудня, четвер, початок – о 19.00

Олег Криса – скрипка

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Тарас Криса – диригент

Сергій Прокоф’єв.Концерт для скрипки з оркестром №1 Ре мажор, ор. 19

Альфред Шнітке.Концерт №3для скрипки та камерного оркестру

Петро Чайковський.Концерт для скрипкиз оркестром Ре мажор

10 грудня, четвер, початок – о 19.00

Олег Криса – скрипка

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Тарас Криса – диригент

Мирослав Скорик.Концерт для скрипки з оркестром №1

Кароль Шимановський.Концерт для скрипки з оркестром №1

Дмитро Шостакович.Концерт для скрипки з оркестром №1 ля мінор».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу