Сьогодні у Львові презентуватимуть соціальну оперу «У пошуках короля Ліра: Верді» (відео)

17:15 4 грудня 2015 р.


Фото: virtual.ua

Вистава всесвітньо відомого режисера Міхала Знанецького має на меті залучити до світу музики і театру людей, які, як правило, мають обмежений доступ до мистецтва.

«У Львівському драматичному театрі імені Лесі Українки 4 грудня о 18.00 відбудеться прем’єра соціальної опери «У пошуках Короля Ліра: Верді», яка є авторською оперною виставою всесвітньо відомого режисера Міхала Знанецького у співпраці з Фундацією «Jutropera» (Польща), та має на меті залучити до світу музики і театру людей, які, як правило, мають обмежений доступ до мистецтва, зокрема: люди похилого віку, мешканці будинків соціальної опіки, люди з обмеженими можливостями, а також інші соціально-незахищені групи населення», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«За словами організаторів, завдяки участі звичайних людей у проекті, вистава переосмислюється, посилюється справжні життєвий досвід і емоції кожного учасника, які стають частиною постановки. Виконувач обов’язків начальника управління культури ЛМР Михайло Мороз зазначив:

«У Львові проект реалізовується в рамках програми «Вроцлав-Європейська столиця культури 2016». Це перший проект такого типу у Львові та в Україні загалом. Робота над постановкою вистави «У пошуках короля Ліра: Верді» розпочалася у лютому 2015 року та завершиться прем'єрою 4 грудня 2015 року у Львові на сцені Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки.

Проект соціальний тому, що його основна мета – залучити до театру, мистецтва тих людей, які частково відірвані від мистецьких процесів. Це і люди літнього віку, і люди, які живуть у геріатричному пансіонаті, це люди, які мають певні особливі потреби, це і переселенці, які приїхали до Львова, і таким чином інтегрувати їх у наше суспільство, життя та культуру. Вхід на виставу буде безкоштовним, але за запрошеннями, які можна отримати в управлінні культури ЛМР».

Своєю чергою, президент Фундації «Jutropera» (Вроцлав) Зоф’я Довят розповіла: «Найскладнішим було на першому етапі, на початку проекту загітувати людей брати участь у ньому, але зараз цих людей вже складно назвати не професіоналами. Буквально донедавна кожна з чотирьох команд працювала окремо, а коли у них почались спільні репетиції, вони одразу ж знайшли спільну мови і це не може не тішити». 

У лютому 2015 року на базі УКУ Фундація «Jutropera» (Польща) провела спеціальні тренінги для групи волонтерів (20 осіб: студентів УКУ, соціальних працівників), котрі стали тренерами та працюють із цільовими групами проекту.  Цільові групи проекту (актори): люди похилого віку, жінки у кризових життєвих ситуаціях, студенти третього віку, переселенці.

До вистави залучені студенти оперної студії Львівської консерваторії, актори театру ім. Лесі Українки та студентський оркестр Львівської консерваторії. Загальна кількість учасників проекту – 60 осіб: підопічні Львівського геріатричного пансіонату (команда «ЛІР») підопічні Центру інтегральної опіки для жінок у кризових життєвих ситуаціях ( команда «Верді»), вимушено переселені особи зі східних областей України та АР КРим (команда «Король»), студенти Львівського університету третього віку (команда «У пошуках»).

Команда проекту - Фундація «Jutropera» (Польща), Львівський драматичний театр імені Лесі Українки, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, Львівський геріатричний пансіонат, Львівський центр інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях, ГО «Народна допомога», ГО «Кримський дім у Львові», Університет третього віку у Львові, Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, Львівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління культури Львівської міської ради. За детальної інформацією, а також за запрошеннями звертайтесь за телефоном: 235-48-82 Ірина Шином, Юлія Калиш».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу