У Львові втретє відкрили фестиваль класичної музики

09:18 4 серпня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

3 серпня в Палаці Потоцьких розпочався масштабний Міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt».

Про це повідомили в пресслужбі Львівської міськради, де також розповіли: «Міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt» урочисто розпочали з виставки «Династія Моцартів: музика та література», під час відкриття якої арт-директорка фестивалю Оксана Линів запросила всіх на події фестивалю.
Оксана Линів зазначила: «Мрія про казку мистецтва міжнародного масштабу у Львові змогла втілитися значно швидше, ніж я сподівалась. З першого фестивалю у 2017 році ми маємо вісім-дев’ять днів концертів, вистав і виставок. Цього року «LvivMozAr» охопить дев’ять днів, більше 25 подій, більше 10 різних локацій та тисячі задіяних виконавців, музикантів і організаторів».

Директорка фестивалю також розповіла: «Цей фестиваль для нас є дуже особливим, бо саме цього року наш захід був прийнятий в міжнародну спільноту «European Mozart Ways», в яку мають право входити тільки ті фестивалі і міста, які безпосередньо історично пов’язані із творчістю династії Моцартів. Відтак Львів став єдиним містом з країн СНД, які мають право бути членами цієї організації».

Своєю чергою, директорка Фундації Моцартеум (Зальцбург, Австрія) Габрієлє Гамзауер повідомила: «Виставка «Династія Моцартів: музика та література» створена спільно з Фундацією Моцартеум в кооперації з Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького та Львівською національною бібліотекою імені Василя Стефаника. У нас у Зальцбургу Львів вже асоціюється з Францом Моцартом і ми їдемо сюди, як до родини. Ми дуже раді кожного року долучатися до організації фестивалю «LvivMozArt». Минулого року ми привезли оригінальну скрипку Моцарта, а цього року ми призвели експонати до частини виставки, яка називається «Династія Моцартів: музика та література». Це невеликі, але дуже цінні експонати, які львів’яни і гості міста зможуть споглядати впродовж цілого місяця».

«Виставка, присвячена 300-літньому ювілею Леопольда Моцарта, та чудово поєднюєься із цілою темою фестивалю «Музика і література». Серед експонатів виставки представлені листи Моцартів, першодруки історичних видань, портрети, художня графіка, музичні інструменти ХІХ століття , театральні елементи того часу. Покоління Моцартів (Леопольда, Вольфганга Амадея та Франца Ксавера), їхня творчість та діяльність змінила історію світової музики, об’єднала музичні традиції цілих країн», – поінформували також у міськраді.

Співзасновник фестивалю Олег Мацех наголосив: «Я сьогодні дуже щасливий, бо ми не тільки відкриваємо третій фестиваль «LvivMozArt», а робимо це в дуже незвичний спосіб – не концертом, а виставкою. Це показує, що для нас дуже важлива спадщина Моцарта. Наш фестиваль – це не тільки розвага і насолода від музики, а слідування до витоків класичної музики».

«Третій сезон фестивалю «LvivMozArt» триватиме до 11 серпня й пройде під темою «Музика і література». В рамках фестивалю відбудуться масштабні концертні постановки, витончені вечори камерного формату, перформанси, презентації та речиталі. Фестиваль об’єднає найкращих українських та світових музикантів, відкриє цікаві локації та заповнить найбільші концертні зали міста», – повідомили також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

22:02 29 вересня 2020 р.

Львівський художник закликав не перетворювати туризм на сферу готелів і дешевого пива

Тільки тоді Львів буде по-справжньому привабливим для туристів, коли, окрім добрих харчів і комфортних готелів, ми запропонуємо їм цікаві культурні заклади.

Рубрика: Культура

13:26 29 вересня 2020 р.

Львівській національній філармонії присвоїли ім'я відомого композитора

Сьогодні, 29 вересня, Львівська обласна рада проголосувала за присвоєння імені Мирослава Скорика комунальному закладу Львівської обласної ради «Львівська національна філармонія".

Рубрика: Культура

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу