У Львові вперше відбудуться екскурсії хорами собору

16:48 9 липня 2019 р.

  • 0
  • 462


Фото: city-adm.lviv.ua

Шанувальники мистецтва та історії міста матимуть 12 та 13 липня під час фестивалю «Ніч у Львові» унікальну нагоду побачити інтер’єр собору святого Юра УГКЦ з висоти хорів.

Про це повідомили у вівторок, 9 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Хори – це та частина Святоюрського комплексу, яка не завжди доступна туристам, але цього разу вони отримають нагоду відкрити для себе і цю локацію».

Координаторка паломницько-туристичного напрямку БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ Уляна Крись зазначила: «З висоти можна буде більш цілісно сприйняти архітектурні особливості величного собору, який є перлиною сакральної архітектури міста. Такий екскурсійний досвід є новим, але у майбутньому хори будуть відкриті для туристів».

Уляна Крись розповіла також: «Під час „Ночі у Львові“ екскурсії відбуватимуться 12 та 13 липня з 19.30 до 21.00. Одна екскурсія триватиме 30 хвилин. Гідом буде диякон собору святого Юра Андрій Салабай, який знає про Святоюрський комплекс надзвичайно багато цінної інформації. Ми вперше відкриваємо такі екскурсії, щоб люди могли побачити, що є у храмі, і дізнатися більше історії. Пропонований маршрут – це ексклюзив. Раніше туристи не мали змоги там бувати. У туристичній групі можуть бути п’ятеро-десятеро, адже на хорах не дуже багато місця. Хочеться, щоб це було комфортно і доступно».

Своєю чергою, директор БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ диякон Ігор Колбасюк повідомив, що головна мета екскурсій, як і інших благодійних проектів «Фундації» – благодійна».

Диякон собору Андрій Салабай, гід, який проводить екскурсії, зазначив: «Ці хори використовують за прямим призначенням. Маємо Митрополичий хор, молодіжний та аматорський. Відтак раніше тільки ці 3 хори мали сюди доступ, і цю локацію використовували суто за призначенням. Можливо тому, що не було ким організувати, або можливо через те, що не мали такої ідеї».

«Для того, щоб відвідати екскурсію, потрібно буде зареєструватися за номером телефону 097 702 77 17. Згодом такі екскурсії будуть звичними. З понеділка, 15 липня, таку екскурсію можна буде відвідувати за попередньою реєстрацією», – поінформували також у міськраді.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

13:32 22 липня 2019 р.

На Львівщині розпочався форум учнів суботніх і недільних шкіл

28 дітей із Греції, Литви, Польщі, Португалії, Іспанії, Італії, Туреччини завітали на Львівщину, аби взяти участь у форумі учнів суботніх і недільних шкіл, які функціонують при громадських організаціях закордонних українців.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 468

13:33 20 липня 2019 р.

Львівська міськрада не застрахувала мозаїку Патика від знищення, – юрист

Знищена мозаїка Володимира Патика мусить бути відновлена. За відновлення повинен заплатити забудовник, який бульдозером зруйнував твій мистецтва. Але й львів’яни готові за рахунок спільнокошту долучитися до реанімації твору мистецтва.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 1371

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення мозаїки Володимира Патика у Львові

Рубрика: Політика

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Любомир Зубач ("Самопоміч")-Юрій Сиротюк ("Свобода")

Рубрика: Політика

Форум ГО Львівщини за ЄС

Рубрика: Політика

Всі відео розділу