У Львові влаштували кримськотатарський фестиваль та виставку митців із Донецька (відео)

10:38 6 вересня 2015 р.


Фото: zik.ua

У найбільшому місті на заході України сподіваються звести культурні мости між його мешканцями та переселенцями.

У Львові два дні триває «Фестиваль переселенців і львів'ян», який допомагає звести культурні мости і дає можливість більше дізнатися один про одного. Фестиваль відкрився 4 вересня концертом виконавиці кримськотатарського фольклору Ельвіри Сарихаліл.

У суботу його продовжили зустріч з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, виступи музичних колективів, майстер-класи з розпису по склу, золотий вишивці, розпису хною, а також ярмарок народно-прикладного та декоративного мистецтва і дегустація кримськотатарських та галицьких страв. Крім того, у програмі – художній перфоманс «Ізоляція у вигнанні».

Культурний фонд «Ізоляція» – арт-центр, створений в Донецьку в 2010 році на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. У червні 2014 захоплений бойовиками, розграбований і перетворений на в'язницю.

Зокрема, продемонстровані відеоінтерв'ю з людьми, яких в «Ізоляції» утримували як полонених. Гостям перфомансу представили матеріали про діяльність фонду та інсталяцію донецького художника Сергія Захарова «Картковий будиночок». Як зазначають організатори, фестиваль переселенців і львів'ян – своєрідне зведення культурних мостів і можливість більше та краще дізнатися одне про одного.

Про це повідомили сьогодні, 6 вересня, в інформаційній агенції Укрінформ. Натомість на «Радіо Свобода» розповіли:

«У Львові триває перший в Україні фестиваль переселенців і львів'ян. Послухати виконавців із Криму і спробувати себе у гончарстві прийшли і мешканці міста і його гості. 4 вересня на площі в центрі Львова кримськотатарський кераміст Рустем Скибін провів майстер-клас із гончарного мистецтва, а на музичній сцені фестивалю виступив «Джандо» – спільний проект акордеоніста Шевкета Зморки і перкусиста Орхана Агабейлі, а також виконавиця кримськотатарського фолку Ельвіра Сарихаліл разом із джазовим колективом Acoustic Quartet.

Організатори зазначають, що основна мета фестивалю – об'єднати місцевих жителів і переселенців. «Культура і традиції народу – це обличчя, це самосвідомість. І в рамках такого заходу знайомство з давніми традиціями кримськотатарського народу – це той крок, який дозволив би нам краще пізнати один одного. Культура, як українська, так і кримськотатарська, має глибоке коріння», – сказав у коментарі кераміст Рустем Скибин.

«Фестиваль переселенців і львів'ян» – це своєрідне зведення культурних мостів і майданчик для діалогу, перший в Україні фестиваль, який має на меті об'єднати місцевих жителів і переселенців. Організаторами виступили кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові», громадська ініціатива «КримSOS» за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Фестиваль перебігає в рамках Конгресу культури Східного партнерства у Львові».

Про це повідомили на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

20:19 25 жовтня 2021 р.

Монахиня зі Львова посіла призове місце на міжнародному конкурсі композиторів у Відні

Контемплятивна сестра-редемптористка Марія (Слєпченко) посіла 2 місце на міжнародному конкурсі композиторів у Відні. Цей конкурс відбувся під егідою Віденської консерваторії імені Шуберта.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу