У Львові відреставрували декор на вулиці Коновальця

14:14 13 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Унаслідок багаторічного впливу вологи на бетон та арматуру в ньому, яка під дією корозії збільшила свій об'єм та почала розривати поверхні зсередини, бетонна поверхня скульптур і ваз в деяких місцях мала великі тріщини

«На замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» виконало реставрацію скульптурного декору на аттику будинку №37 на вулиці Коновальця», – повідомили сьогодні, 13 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Аттик є завершенням будинку №37 на вулиці Коновальця. Цей будинок збудований у 1913 році за проектом Міхала Кустановича. Над входом між вікнами другого й трнетього поверхів встановлено горельєф жіночої фігури.

Дві жіночі скульптури прикрашають також аттик. Також на аттику обабіч фігур знаходяться чотири п'єдестали, два з яких увінчані вазами. З тильної сторони аттику – схил бляшаного даху.

Аттик складається з викладеної по формі конструкції цегли та бетонного шару, з якого зроблені як площини аттику так і скульптури, вази та завершення п'єдесталів. На правій фігурі присутнє допоміжне металеве кріплення. Тильна сторона аттику дотикається до схилу  бляшаного даху. В управлінні охорони історичного середовища ЛМР зазначили також:

«Унаслідок багаторічного впливу вологи на бетон та арматуру в ньому, яка під дією корозії збільшила свій об'єм та почала розривати поверхні зсередини, бетонна поверхня скульптур і ваз в деяких місцях мала великі тріщини. Постійний вплив навколишнього середовища також згубно вплинув на поверхню бетону, що призвело до корозії верхнього шару. Значна частина поверхонь була уражена біопошкодженнями.

На скульптурах присутні і механічні ушкодження – на скульптурі з правого боку аттика була зруйнована частина поверхні ноги, на скульптурі з лівого боку аттику була відсутня частина руки. Аттик знаходився у незадовільному стані – значна частина поверхонь та елементів аттика перебували в аварійному стані.

Під аттиком розміщені балкони та вхід в будинок, на які періодично падали фрагменти аттику. Тепер пам’ятка архітектури відреставрована».

dailylviv.com

До теми

18:06 6 травня 2021 р.

20 реліквій XII-XV ст., які колекціонери подарували храму Петра і Павла, демонструють у Львові

Сьогодні, у День міста, в музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття «Ars sacra: Подорож у середньовіччя». Це близько 20 унікальних натільних реліквій, які львівські колекціонери подарували храму. Виставку зможуть оглянути всі охочі.

Рубрика: Культура

15:07 6 травня 2021 р.

Відкриття століття: у Львові вперше прозвучать мініопери Довбуш і Біла циганка (відео)

У червні у Львівському органному залі уперше прозвучать дві опери забутого на століття композитора і священника Порфирія Бажанського “Довбуш” і “Біла циганка”.

Рубрика: Культура

10:26 6 травня 2021 р.

Сьогодні на площу Ринок повернеться 1300 рік (відео)

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу