У Львові відреставрували балкони на вулиці Руській

10:38 23 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Для того, щоб захистити кант плити від опадів, змонтовано металеві крапельники з цинкової бляхи.

«У рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» («GIZ» та ЛМР) відреставровано всі балкони 1-ї міської комунальної поліклініки на вулиці Руській, 20 (колись – будинок страхового товариства «Дністер»)», –  повідомили сьогодні, 23 червня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Були відлиті втрачені елементи, відреставровані металеві огородження та балюстрада зі штучного каменю. До реставрації балкони сецесійної будівлі початку ХХ століття перебували в поганому стані.

Найбільш пошкодженими елементами у всіх чотирьох балконах виявились балконні консолі та стовпці. Під час проведення демонтажу стовпці огородження розсипались на окремі шматки, і у зв’язку з цим було прийнято рішення, їх не реставрувати, а зняти силіконову форму з оригіналів та в майстерні відлити нові суцільні елементи.

Спеціальними реставраційними сумішами на кожному балконі відновили балконну плиту, після чого з відповідним ухилом для відведення води залили стяжку, двічі покрили поверхню гідроізоляцією і насамкінець проклали керамічну морозостійку плитку. Щоб захистити кант плити від опадів, було змонтовано металеві крапельники з цинкової бляхи.

На балконах другого  поверху реставратори відновили також металеві огорожі. Для початку ковалі робили картограми втрат, відповідно до яких визначали, які деталі можна реставрувати, а які потрібно виготовити заново. Після цього всі збережені елементи очистили методом піскоструйки (спеціальним пристроєм під тиском подається пісок), поґрунтували та покрили сірою матовою фарбою.

Колір обирався комплексно, один для всіх металевих об’єктів – вхідних брам, решіток та балконних огороджень. В результаті, всі об’єкти покрили силікатною фарбою, колір якої максимально наближений до теперішнього кольору фасаду. Завдяки цьому відреставровані балкони не створюють великого контрасту.

Нагадаємо, у вересні 2015 року було відреставровано також дві вхідні брами та металеві решітки цокольного поверху. У липні цього року планується монтаж відреставрованих решіток даху.

«Die Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH» («GIZ») як федеральна компанія підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у галузі міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. В рамках німецько-української співпраці в Україні реалізуються проекти у сферах сталого економічного розвитку, енергетики, демократії, громадянського суспільства та державного управління, децентралізації, охорони здоров’я, зокрема, з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, та реагування на кризові явищa».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу