У Львові відкриють о 18.00 просто неба виставку американського фотографа Джейсона Франциско

15:18 15 липня 2015 р.


Фото: зі сторінки Володимира Бєглова в інтернет-мережі «Facebook»

Експозиція на площі Арсенальній складається з трьох частин – власне фотографій, малюнків крейдою та есе.

У середу, 15 липня, на площі Арсенальній у Львові просто неба відкривається виставка американського фотографа Джейсона Франциско «Золота Роза». За словами автора, експозиція є візуальною та текстовою медитацією про час, втрату та пам'ять довкола однієї із найбільш відомих синагог Європи.

Експозиція складається з трьох частин – власне фотографій, малюнків крейдою та есе. Початок – о 18:00. Організатори зазначають:

«У своєму проекті, реалізованому у 2014 році, автор поєднав широкоформатні фотографії, малюнки та есе. Чорно-білі фото представляють погляд на сучасний стан будівлі, а малюнки крейдою відображають уявлення та рефлексії про синагогу, що знаходилася тут до Другої світової війни

 Проект протиставляє ці суперечливі зустрічі – між уявною та реальною «Золотою Розою». Тим часом персонаж Скорботника, який з'являється у есе, промовляє одночасно голосом автора та знищеної спільноти, що колись тут жила. 

Важливо наголосити, що виставка Джейсона Франциско є першою публічною подією серед тих, які супроводжуватимуть проект «Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність». «Простір Синагог» – це ініціатива спрямована на вшанування історії євреїв у Львові, усвідомлення трагедії Голокосту, показ спільного минулого та творення нових меморіально-освітніх просторів у місті.

Першим етапом є консервація вцілілих залишків синагоги «Золота Роза», ознакування місця Бейт Гамідрашу та створення меморіальної інсталяції «Увіковічнення». Переосмислення сучасного місця площі Арсенальної та навколо як простору єврейської історії Львова та спільної спадщини є частиною ширшого суспільного діалогу – і з минулим, і між сучасниками.

Ідея виникла під час міжнародної конференції у 2008 році, а розробка концепцій та документації тривала більше п’яти років. Завершити проект планують до кінця 2016 року. Ініціатива реалізується Управлінням охорони історичного середовища ЛМР у партнерстві з Центром міської історії та Проектом українсько-німецької співпраці «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» ЛМР та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) у співпраці з єврейськими організаціями в Україні та світі.

Джейсон Франциско є фотохудожником, есеїстом, куратором та викладачем. Його проекти – це довгострокові роботи на тему єврейської історичної пам'яті в Східній Європі та Північній Америці.

Він є автором численних виставок, зокрема експозиції «Незавершена пам'ять: єврейська спадщина та Голокост у Східній Галичині» у Єврейському музеї Galicia в Кракові. Джейсон Франциско мешкає у США, викладає в університеті Еморі та Стенфордському університеті (США), є також автором багатьох статей із фотографії та візуальної культури, а також фотокритиком. 

Про це повідомили в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу