У Львові відкрили виставку «На папері»

17:00 21 липня 2016 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Художник Данило Мовчан пояснив: «Виставка «На папері» – це мої рефлексії над іконою, над тілом Христовим, над особистими переживаннями довкола сакрального мистецтва».

У Львові представляють рефлексії над іконою. Виставка має просту назву – «На папері» і розгорнуто її у галереї «Iconart» на вулиці Вірменській (№26). Автор експонованих на виставці праць – 37-річний випускник Коледжу декоративно-ужиткового мистецтва імені Івана Труша (відділення реставрації) та Національної академії мистецтв (відділення сакрального мистецтва), львів’янин Данило Мовчан, який пояснив: «Виставка «На папері» – це мої рефлексії над іконою, над  тілом Христовим, над особистими переживаннями довкола сакрального мистецтва. Стилістика ікони завжди надихала його до нових ідей. На цій основі я прагну будувати власні нові композиції, де мінімальними засобами зображаю те, що для мене важливе. Від певного часу ці малюнки стали важливим елементом творчого процесу. В них хочу сказати про актуальне та Вічне…»

Художник уже понад 10 років бере участь у виставках в Україні та за її межами. Його твори – в церквах та приватних колекціях України, Білорусі, Польщі, Німеччини, Канади та США. Про свої художні орієнтири Данило говорить, що це – галицька ікона XIV-XV століть та різноманітність мистецтва XX-XXI століть.

Присутній на відкритті виставки «На папері»  завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв Роман Василик зазначив, що експозиція Мовчана, котрий «вже начебто себе знайшов і якого вже багато хто знає не лиш тут, а й за кордоном», цікава тим, що «художник не припиняє руху». Оглянути виставку Данила Мовчана «На папері» у галереї «Iconart», відповідно – відчути особисті переживання художника довкола сакрального мистецтва можна до 31 липня.

Про це повідомили сьогодні, 21 липня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу