У Львові відкрили виставку «Коли святі усміхаються» (відео)

18:10 12 грудня 2015 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Оглянути експозицію можна до кінця січня.

Унікальну експозицію народних ікон другої половини ХІХ – початку ХХ століть відкрили у Національному музеї імені Андрея Шептицького на проспектіСвободи (№20). Її назва – «Коли святі усміхаються» – характеризує їх настрій, спосіб творення і значення для простих людей. Куратор виставки – Роман Зілінко.

Публіці показують мальовану богомазами на дошках хатню ікону, що побутувала на Буковині, Гуцульщині та Покутті від другої половини ХІХ століття до 1910-х років. Експоновані образи – з фондів Національного музею, музею «Шевченківський гай», духовної семінарії та приватних колекцій. Деякі з них, розповідають у музеї, перший директор Національного музею Іларіон Свєнціцький ще у 30-х роках минулого століття показував відвідувачам.

Задум створення проекту виник ще п’ять років тому. Готували його понад рік. Майже всі ікони до експонування реставрували.

Проект «Коли святі усміхаються» є першою спробою їх ширшого висвітлення та систематизації за хронологією, авторством та іконографією. Також на виставці представлено деякі технологічні особливості створення ликів. 

Організатори виставки переконані, що експозиція буде цікавою не лише для львів’ян, а й для гостей Львова – з інших областей України та з-за кордону, оскільки представляє оригінальні, насичені кольором та людськими емоціями зображення святих, створені непрофесійними майстрами. Також на виставці передбачені передріздвяні акції, і це, зокрема, тематичні екскурсії про окремих святих, майстер-класи з малювання ікони на склі та дереві, різдвяні співи, дитячі свята.

Оглянути експозицію «Коли святі усміхаються» можна до кінця січня 2016 року.

Про це повідомили сьогодні, 12 грудня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

14:34 28 жовтня 2020 р.

«Кінець «сонцесяйної» епохи»: у Львові презентували саркастичну книгу про місто і його мера

Навіть якщо Андрій Садовий обійде Олега Синютку у другому турі виборів і втримається у кріслі міського голови, його епоха однаково скінчилася. Адже того ореолу сонцесяйності й безгрішності, який багато людей бачили над його головою, вже не буде – німб потьмянів і впав на землю.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу