У Львові відкрили перший в Україні регіональний центр Національної академії мистецтв

17:00 9 грудня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Голови ЛОДА Олег Синютка констатував у середу: «Дуже знаково, що саме на Львівщині створено перше регіональне відділення Національної академії мистецтв України. Оскільки такого мистецького потенціалу, який має Львівщина не має жоден регіон України».

«У середу, 9 грудня, за участі президента Національної академії мистецтв України Андрія Чебикіна й голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки відбулося відкриття Західного регіонального центру НАМ України»,– повідомили сьогодні, 9 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

Західний регіональний центр  Національної академії мистецтв України координуватиме  і підтримуватиме  наукові дослідження в ділянці культури і мистецтва Західного регіону України, залучатиме провідних фахівців та молодих науковців. Голови ЛОДА Олег Синютка зазначив:

«Дуже знаково, що саме на Львівщині створено перше регіональне відділення Національної академії мистецтв України. Оскільки такого мистецького потенціалу, який має Львівщина не має жоден регіон України.

Я переконаний, що Західний регіональний центр Національної академії мистецтв України дасть можливість найкращим представникам українського та світового мистецтва репрезентувати себе тут на Львівщині. Водночас ми розраховуємо, що за посередництва такого центру найбільш талановиті та обдаровані митці зможуть долучитися до справжніх метрів та поповнити школу львівського мистецтва, яке повинно домінувати не лише в Україні, але й у всій Східній Європі».

Своєю чергою, президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін розповів:

«Науково-творча та дослідницька діяльність Західного наукового центру стане важливою складовою діяльності НАМ України, надасть можливість брати участь в розробці та реалізації регіональних творчих, наукових, соціальних, економічних та інших проектів і програм. Львівщину не дарма обрано для створення першого регіонального відділення, бо  Київ – це столиця адміністративна, а Львів – культурна.

Ще Борис Возницький визначив місце для роботи мистецько-наукового центру. Саме з його пропозицій розпочалася реалізація цієї ідеї. У Палаці Потоцьких буде резиденція нашого центру, наш штаб. Планується також відкрити і аналогічний Східний регіональний центр».

У західноукраїнському регіоні зосереджені могутні науково-творчі та освітні установи –Львівська національна академія мистецтв, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівська державна музична академія імені Миколи Лисенка, Львівська академія друкарства, відділення національних творчих спілок України, мистецькі навчальні заклади, театрально-концертні установи тощо.

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу