У Львові відкрили перший в Україні Музей підкови (відео)

17:47 30 жовтня 2014 р.


Фото: Роман Балук/ZIK

30 жовтня на кафедрі хірургії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відкрили перший в Україні Музей підкови.

30 жовтня на кафедрі хірургії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відкрили перший в Україні Музей підкови. Колекціонери зібрали понад 300 унікальних експонатів з часів 17 століття до сьогодення.

«Наш музей – чи не єдиний у Європі за подібною колекцією, – каже Андрій Мисак, завідувач кафедри хірургії ветеринарного університету. – Зібрати всі ці експонати вдалось на основі унікальної добірки підков, зібраної ще у 30-40-х роках XX століття, визначним ортопедистом, професором Казимиром Щудловським і його батьком, який був добрим ковалем».

Експозиція Музею підків і походить з різних куточків світу. Тут є великі для ваговозів, легкі для верхових коней. Є підкови для волів, ослів та мулів.

«Найстаріша підкова у нас датована 17 століттям, вона привезена з Кавказу. Нею підковували гірських коней. Є спеціальні підкови, які колись використовувались для роботи тварин з хронічними захворюваннями чи вродженими вадами копит,сухожилків, суглобів. Маємо безшумні підкови, що використовувалися для роботи коней в містах у нічний і ранковий час. Для цього на підкову набивали товстий шнур промочений у спеціальний розчин. Це дозволяло не будити панів, коли ті ще спали. У нашому музеї є також сучасні «спеціальні черевики» для корів і коней виготовлені з міцної пластмаси», – говорить Антон Ганута, професор кафедри хірургії.

Музей підкови наразі діє як культурний заклад при університеті. Проте упорядники колекцій кажуть, що будуть звертатись до міської ради Львова аби його внесли у перелік музеїв, які варто відвідувати і туристам міста.

«Часто буває так, що туристи з закордону, хочуть подивитися щось дуже унікальне, такого, що б більше ніде не було. Наша колекція підков саме така. Тому будемо звертатися до міської ради відділу туризму, щоби таки наш заклад мали змогу відвідувати всі охочі», – додає Мисак.

Про це повідомляє в четвер в інтернет-виданні «Gazeta.ua» Вікторія Цимбіліста.


Відео: Zaxid.Net TV

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу