У Львові відкрили «Особливу виставку»

17:45 28 липня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

У Палаці мистецтв експонують понад 80 картин і більше 20-ти фотопортретів художників з особливими потребами зі Стрия й Дрогобича.

«У середу, 27 липня, у Львівському палаці мистецтв відбулося відкриття «Особливої виставки» – теплого проекту про мистецтво без обмежень», – повідомили сьогодні, 28 липня, в прес-службі обласної ради, де також розповіли подробиці:

«Свої картини презентували молоді люди з особливими потребами, це стало основою для обговорення питань їх інклюзії, інтеграції в громади та суспільної підтримки. В експозиції до уваги львів’ян – понад 80 картин і більше 20-ти фотопортретів особливих художників зі Стрия та з Дрогобича. Виставка триватиме до кінця серпня.

«Особлива виставка» – це експресивний мистецький проект, і водночас візуальна історія, розповідь від людей з особливими потребами про віру в себе, мужність і наполегливість. Картини писали впродовж чотирьох місяців, для більшості молоді це перші в житті художні спроби.

Арт-майстерні курували професійні художники: Дарина Мисак-Ткач – у Дрогобичі, а Ігор Мельник – у Стрию. Вони познайомили особливих учнів з техніками та матеріалами, і запропонували одразу переходити до створення власних робіт.

У кожній картині вкладено набагато більше праці, ніж здається спочатку: люди з особливими потребами вимушені докладати зусиль майже до кожної своєї дії. Доїхати до соціального центру громадським транспортом, порозумітись із продавцем в магазині, постійно опановувати емоції, працювати над власним терпінням і посидючістю – це щоденна внутрішня робота особливих художників, це їхня боротьба за особистісний розвиток.

Дописані картини стали їхньою перемогою над собою, а виставка у Львові дала відчуття взаємодії та зацікавлення громади. Почуватися потрібними і корисними для суспільства – одне з найсильніших прагнень людей з особливими потребами.

Національний координатор проекту роботи з людьми з особливими потребами Карітасу України Людмила Сухарєва розповіла: ««Ми розпочинали проекти арт-терапії для людей з особливими потребами декілька років тому з художниками-волонтрами Остапом Лозинським, Мар’яном Пирогом, Ольгою Кравченко, Євгенією Рибчун. Тоді ми й подумати не могли, що це досягне такого рівня. Арт-терапія – одна з найдієвіших практик роботи, яка розкриває внутрішній потенціал людей з особливими потребами, дає можливість виразити себе, передати свої емоції та зрозуміти їх. На мистецьких заняттях наші підопічні розкриваються, наче квіти». 

А координаторка соціального центру «Дивовижні долоні» в Дрогобичі Людмила Смолень зауважила:  «За особливими потребами бачити ще й особливі можливості. Ці картини такі щирі, барвисті – бо наші художники малюють серцем. Ми так ними пишаємось!». 

До відкриття виставки долучились представники партнерських спільнот і організацій: центру «Емаус», майстерні «Сузір’я Оріоне», спільноти «Віра і Світло», агентства «Корпус Миру». Як відзначила Людмила Сухарєва, впродовж останніх років кількість організацій, які працюють з особливими людьми, зростає – так же, як і рівень толерантності в суспільстві та рівень прийняття.

Капелан Карітасу України та реабілітаційного центру «Джерело», отець Олег Жаровський, підсумував: «Я є такий самий, як усі інші, і не хочу, щоб мені робили безпідставні зауваження чи надмірно допомагали, ставтесь до мене на рівних – це головне прохання людей з особливими потребами. Так, вони можуть бути фізично чи розумово неповносправні, але вони – повноправні, і мають це відчувати».

Міжнародний благодійний фонд Карітас України розпочав проект роботи з людьми з особливими потребами у 2008 році. Наразі в Україні працюють шість соціальних центрів Карітасу: у Львові, Стрию, Дрогобичі, Бориславі, Івано-Франківську та в Коломиї. Восени 2016 року розпочнуть роботу ще два центри: у Тернополі та в Чорткові.

Спрямування роботи центрів: соціально-психологічний супровід, навчання необхідним соціальним навикам, арт-терапія, працетерапія, соціальна інтеграція в місцеві громади. Кожен центр опікується понад 20-ма людьми з особливими потребами».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу