У Львові відбувся Фестиваль дизайну вишиванки

16:00 19 липня 2018 р.

Фото до новини


Фото: day.kyiv.ua

Понад 40 учасників із Києва, Рівного, Тернополя, Коломиї та різних міст Львівщини взяли участь у Фестивалі дизайну вишиванки у Львівському Палаці мистецтв.

Виробники вишиваного одягу, народні умільці, вишивальниці, співаки, модельєри, дизайнери, кулінари, артисти, співаки, музиканти зібралися в Галереї та на подвір’ї Палацу мистецтв, аби перетворити Фестиваль вишиванки на яскраве, насичене і цікаве дійство. Тривав фестиваль чотири дні.

У перший день фестивалю відбулось відкриття одразу двох мистецьких виставок, знайомство учасників фестивалю на ярмарку та насичена концертна програма. Модні дефіле в національних костюмах представила дизайнерка Галина Шуневич.

Понад тридцять дівчат-моделей у сучасних костюмах із елементами вишивки – від сорочок до вечірніх суконь показали гостям, що елементи вишивки на одязі – це модно і сучасно. Також показали моделі вишиванок «Вишивка західних регіонів України» старшого викладача Львівської національної академії мистецтв Ірини Грицюк.

Концертна програма першого дня включала світові джазові хіти, українські хіти, класичні арії від артистів оперного співу. Серед вокалістів були фіналіст «Голосу країни» Володимир Окілко, заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда, а також інші оперні співаки, гурт «Кармеліти», тріо «Крайня хата».

Мистецька частина фестивалю вишиванки – виставка на першому поверсі 24 сценічних костюмів із опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка (з репертуару Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької). Костюми представила дослідниця Христина Козак. Директор музею Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець у супроводі дуету бандуристок Юлії Когут та Вікторії Гамар відкрив на другому поверсі унікальну мистецьку виставку-експозицію автентичного старовинного українського одягу.

«Святково-обрядове вбрання українців» –с пільний мистецький проект Історико-краєзнавчого музею у Винниках, Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові та Палацу мистецтв. Виставка проілюстрована світлинами відомого етнографа Юліана Дороша.
На відкриття виставки та Фестиваль вишиванки завітав перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус з представниками із обласної ради. Андрій Білоус зазначив: «Фестиваль яскравий, насичений заходами – музичними, мистецькими, цікавий для дорослих і дітей, львів’ян і відвідувачів. Сподіваюся, він стане традиційним».

Другий день Фестивалю дизайну вишиванки відвідав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, який запевнив:  «Фестиваль надзвичайно актуальний зараз, нашу вишиванку треба пропагувати у всьому світі. Всім відомо, що я великий шанувальник вишитої сорочки, на сесіях обласної ради завжди її вдягаю. В моїй колекції – понад 200 вишиванок, а постійно одягаю 14. Сьогодні у майстрині замовив вишити ще й 15 сорочку».

На виставці сценічних костюмів із опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка з репертуару Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької гості оглянули експозицію, познайомилися з майстром художніх гобеленів Левикіною Ларисою. Також побували на унікальній виставці автентичного старовинного одягу «Святково-обрядове вбрання українців».

Третій день Фестивалю дизайну вишиванки був мінливо-сонячний через львівську погоду. Гостей та учасників ярмарку розважали артисти на сцені – народні колективи, танцюристи та співаки. Яскравою частиною фестивалю став показ мод від етно-дизайнерки Оксани Парути. «Рута Студія – Дизайн» показала ексклюзивні сценічні костюми.

Дизайнер Оксана Парута розповіла: «Своїми костюмами ми підкреслюємо сюжетну лінію танцю чи пісні. Завдяки цьому створюється цілісність образу, який феєрично сприймається глядачем».

Замовники «Рута Студія – Дизайн» – професійні танцювальні, хорові колективи та капели в Україні, Польщі, Росії, Чехії, Канади, США. Ввечері відбулося урочисте вручення подяк учасникам і організаторам фестивалю дизайну вишиванки. У конференц-залі зібралися учасники, організатори, артисти, моделі, митці, народні умільці. Привітати їх прийшов заступник голови обласної ради Володимир Гірняк.

Володимир Гірняк зазначив:  «Велика подяка керівництву Палацу і організаторам фестивалю. Він пройшов добре, отримав належну увагу і від львів’ян, гостей міста і від обласної ради. Маємо надію, що фестиваль буде щорічним, буде удосконалюватися, адже вишиванка - це символ України».

Завершився третій день Фестивалю вишиванки частуванням усіх присутніх.
15 липня, у заключний день, відбувся гала-концерт.

Про це повідомили в четвер, 19 липня, в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини