У Львові відбулося обговорення щодо облаштування громадського простору

09:30 7 листопада 2018 р.

  • 0
  • 474


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові відбулося громадське обговорення щодо облаштування громадського простору на Сихові біля Кіноцентру Довженка, зокрема – зустріч з головними архітекторами проекту.

Про це повідомили в середу, 7 листопада, в прес-службі Львівської міськради. Сторони обговорили питання площі на Сихові та поділилися своїми думками – баченням її майбутнього вигляду.

Начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський розповів: «Позиція міста полягає в тому, щоб промодерувати правильно процеси, щоб почути людей та їхні думки. Два-три роки тому було проведено комплексне дослідження по урбаністичних проблемах Сихова. Від початку було закладання Сихова як великого мікрорайону. Ця площа розглядалася як головна площа цього району, місце громадського дозвілля. І це підтвердили автори генерального плану. Провівши це соціологічне дослідження, в тому числі було зрозуміло, яким шляхом рухатися – треба реконструйовувати площу як великий паблік-спейс».

«Коли проводили конкурс, в нього входили громадські організації, і в тому числі сихівські. Вони дуже відповідально ставилися до формулювання завдання і відслідковували наскільки кожний проект відповідав тому завданню», – зазначив Юліан Чаплінський.

«Як же має виглядати на нашу думку сама площа? Тут передусім мало б бути збереження зеленої зони, тобто це є площа пішохідна, яка є в однаковій дистанції, радіусі до найвіддаленіших частин Сихова. Однозначно вона має бути насичена різноманітними функціями, тобто від зелені до фонтанів і іншого сучасного освітлення. Вона має передбачати можливість дуже різного сценарію використання, тобто на всі сезони, на всі вихідні, на всі свята, на кожен день різні верстви населення повинні нею користуватися», – розповів начальник управління архітектури та урбаністики.

Причина зібрання полягає в тому, що громадські активісти, мотивуючи свої дії рішенням обласної ради, пропонують на Сихові звести Меморіальний комплекс Героям Небесної Сотні. Як додав Юліан Чаплінський, у місті зараз будується Меморіал пам’яті Героям Небесної Сотні на вулиці Кривоноса.

Сихівчанка Уляна зауважила: «Для мене питання – чому саме вшанування Героїв Небесної Сотні має відбуватися на цій площі на Сихові, є дуже важливим. Я вважаю, воно стосується не локально сихівчан, воно стосується взагалі всіх львів’ян, і навіть я б сказала всієї України. Цей пам’ятник має бути центральним і має бути розташований там, де його зможуть бачити всі мешканці Львова».

Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко підсумував: «Всі думки, які сьогодні озвучували, ми зафіксували. Ескіз площі є визначений. Сьогоднішня наша зустріч дала нам змогу зрозуміти, які речі є важливими. Детальніше послухати один одного і зрозуміти, що потрібно зробити. Ми надалі будемо зустрічатися і показувати чітко кожен крок руху цього проекту, оскільки як ми бачили сьогодні, і як бачимо в принципі, які виникають дискусії довкола розвитку Сихова, довкола розвитку цієї площі. Найважливіша річ, яка сьогодні звучала, я можу сказати чітко, впевнено в словах кожного в тому, що нема десяти різних думок, а є одна думка щодо вшанування, щодо розвитку Сихова, і важливо зійтися на ключових питаннях, яким чином ми це робимо. Дуже дякую за вашу активність».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:45 8 листопада 2018 р.

Українці увійшли в три номінації ADAMI Media Prize 2018

Після інтенсивної роботи журі в Одесі, Україна, премія ADAMI з культурного розмаїття в Східній Європі оголосита номінантів конкурсу ADAMI Media Prize 2018.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 297

12:00 8 листопада 2018 р.

Творчі колективи з Луганщини продемонструють своє мистецтво на Львівщині

Зразковий ансамбль танцю «Орля» циркова студія «Кристал» Палацу культури міста Рубіжне вітатимуть у четвер, 8 листопада, гостей народного дому Червонограда мистецькою програмою «Даруємо мистецтво».

Рубрика: Культура

  • 0
  • 336

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Терещенко, якого чекали!

Рубрика: Політика

"Пам'ятай" жертв у Самборі

Рубрика: Історія

Погіршення стоматологічного здоров'я львів'ян

Рубрика: Медицина

Усім капеланам - статус УБД

Рубрика: Культура

Знеструмлення ОТГ на Львівщині

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу