У Львові відбудеться зустріч-дискусія з композитором Євгеном Станковичем

09:50 13 червня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Львівська обласна філармонія

У понеділок, 13 червня, у Львівській обласній філармонії на вулиці Чайковського відбудеться відкрита зустріч-дискусія з відомим українським композитором, лауреатом Шевченківської премії, Героєм України Євгеном Станковичем.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі (відділ реклами та маркетингу Львівської обласної філармонії, де також розповіли подробиці:

«Початок зустрічі зі знаменитим маестро, яка проходитиме на Камерній сцені філармонії, – об 11:00. Вхід – вільний. Напередодні цієї зустрічі у Львівській філармонії, на заключному концерті XXXV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», прозвучить львівська прем'єра Третього концерту для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Цей твір композитор написав у 2015 року для скрипаля Валерія Соколова, який, попри молодий вік, уже став знаменитістю і героєм документального фільму, який про нього зняв французький режисер Бруно Монсенжон. На зустрічі з Євгеном Станковичем 13 червня також будуть присутні виконавці твору-прем’єри – Валерій Соколов (скрипка) та Віктор Плоскіна (диригент). Модеруватиме дискусію львівська композиторка Богдана Фроляк. 

Твори Євгена Станковича звучали у концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Китаю, Філіппін, у країнах Східної Європи. У січні 1992 року Станкович був головою журі І Міжнародного фестивалю сучасної музики в Канаді. У 1996-му він був композитором-в-резиденції кантона Берн (Швейцарія).

Ключовими рисами почерку маестро Станковича є витончена, поліфонічна оркестрова фактура, особлива увага до тембру, а також глибока експресивність. Його камерна симфонія № 3, написана у 1982 році, увійшла в десятку найкращих творів світу ЮНЕСКО за 1985 року. 

Євген Станкович є автором шести симфоній, дев'яти камерних симфоній, двох опер, шести балетів, цілої низки вокально-симфонічних творів (зокрема, «Панахида за померлими з голоду» на текст Дмитра Павличка), камерної музики, музики до шести спектаклів та понад 100 кінофільмів. Євген Станкович багато років очолював Спілку композиторів України, є членом Комітету Національної премії імені Тараса Шевченка. Композиції Євгена Станковича випускали на записах такі компанії, як «Мелодія», «Аналекта», «ЕйЕсВі» та «Наксос». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів