У Львові відбудеться фестиваль «Ковчег дружби» для допомоги неповносправним

15:39 12 липня 2018 р.


Фото: dyvensvit.org

У неділю, 15 липня, у Львові в парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького відбудеться фестиваль «Ковчег дружби».

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Фестиваль «Ковчег дружби»: місце людей з розумовою неповносправністю у нашому місті», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координаторка зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталя Критович. 

За її словами, організовує цей фестиваль громадська організація «Лярш-Ковчег», яка упродовж десяти років працює з особами з розумовою неповносправністю. 

- Ми називаємо таких осіб – друзями. Вони є не гірші і не ліпші, ніж будь-хто інший. Вони – є. І вони є талановитими, - уточнила вона. 

Уже другий рік поспіль у Львові відбувається фестиваль, мета якого поширювати вироби, які особи з розумовою неповносправністю виготовляють своїми руками. Всі кошти, які будуть вилучені під час фестивалю, підуть на утримання будинку для тимчасового проживання цих осіб. 

- Цей будинок розпочав свою діяльність у 2011 році. Тут можуть проживати особи, які належать до нашої спільноти. Це – 62 особи з розумовою неповносправністю та 30 волонтерів, - розповідає Наталя Критович.

Під час фестивалю будуть майстер-класи. І всі відвідувачі зможуть навчитися виготовляти вибори з фетру, з карамелі, з петриківським розписом, листівки. Також буде можливість пройти арт-терапію з психологом і навчитися мові жестів. Заплановано танцювальні вишколи. 

- Концертна програма складатиметься з вистави, яку представлять наші друзі, особи з розумовою неповносправністю та з виступів гуртів «Мері», «Wszystko» та інших, - каже координаторка зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег».

Виконавча директорка ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова розповідає, що особи з розумовою неповносправністю не постійно мешкають у будинку.

- Це нагода для наших друзів пожити деякий час окремо від батьків. А для батьків – це можливість отримати підтримку, коли їхня особлива дитина не має можливості жити зараз вдома, - пояснює вона. 

Людина з особливими потребами, учасник програм ГО «Лярш-Ковчег» Павло Баран мешкає в будинку кілька тижнів, тому що його мама тимчасово перебуває за кордоном. 

- Я встаю зранку, роблю собі гарячі бутерброди і сам їду на 51 маршрутці на свою роботу, - похвалився Павло Баран. Його робота полягає в плетенні бісером, а також він допомагає священикові у церкві Всіх Святих українського народу. 

За словами Наталі Критович, розумово неповносправних вчать самостійно готувати собі їсти, прибирати і нетривалий час обходитися без сторонньої допомоги. Тобто, тим буденним речам, які повинна вміти кожна людина. 

- У середньому ми на будинок витрачаємо майже 160 тисяч гривень на рік. У вартість входять комунальні послуги, харчування, придбання госптоварів та оплата праці асистентів, - звітує виконавча директорка ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова. 

Торік  під час фестивалю вдалося зібрати 20 відсотків від потрібної суми. 

Більше про організацію можна довідатися на сторінці  у соцмережі.  


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:41 17 червня 2021 р.

Миколаївську фортецю пообіцяли не перетворювати на кар'єр

Частину Миколаївської фортеці вже кілька років різні зацікавлені особи пробують перетворити на піщаний кар’єр. Щоб зберегти пам’ятку, ЛОДА ще на початку року ініціювала в стислі терміни завершити формування всієї облікової документації на складові частини комплексу.

Рубрика: Культура

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу