У Львові відбудеться фестиваль «Ковчег дружби» для допомоги неповносправним

15:39 12 липня 2018 р.

  • 0
  • 825


Фото: dyvensvit.org


Відео: Львівський прес-клуб

У неділю, 15 липня, у Львові в парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького відбудеться фестиваль «Ковчег дружби».

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Фестиваль «Ковчег дружби»: місце людей з розумовою неповносправністю у нашому місті», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координаторка зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталя Критович. 

За її словами, організовує цей фестиваль громадська організація «Лярш-Ковчег», яка упродовж десяти років працює з особами з розумовою неповносправністю. 

- Ми називаємо таких осіб – друзями. Вони є не гірші і не ліпші, ніж будь-хто інший. Вони – є. І вони є талановитими, - уточнила вона. 

Уже другий рік поспіль у Львові відбувається фестиваль, мета якого поширювати вироби, які особи з розумовою неповносправністю виготовляють своїми руками. Всі кошти, які будуть вилучені під час фестивалю, підуть на утримання будинку для тимчасового проживання цих осіб. 

- Цей будинок розпочав свою діяльність у 2011 році. Тут можуть проживати особи, які належать до нашої спільноти. Це – 62 особи з розумовою неповносправністю та 30 волонтерів, - розповідає Наталя Критович.

Під час фестивалю будуть майстер-класи. І всі відвідувачі зможуть навчитися виготовляти вибори з фетру, з карамелі, з петриківським розписом, листівки. Також буде можливість пройти арт-терапію з психологом і навчитися мові жестів. Заплановано танцювальні вишколи. 

- Концертна програма складатиметься з вистави, яку представлять наші друзі, особи з розумовою неповносправністю та з виступів гуртів «Мері», «Wszystko» та інших, - каже координаторка зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег».

Виконавча директорка ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова розповідає, що особи з розумовою неповносправністю не постійно мешкають у будинку.

- Це нагода для наших друзів пожити деякий час окремо від батьків. А для батьків – це можливість отримати підтримку, коли їхня особлива дитина не має можливості жити зараз вдома, - пояснює вона. 

Людина з особливими потребами, учасник програм ГО «Лярш-Ковчег» Павло Баран мешкає в будинку кілька тижнів, тому що його мама тимчасово перебуває за кордоном. 

- Я встаю зранку, роблю собі гарячі бутерброди і сам їду на 51 маршрутці на свою роботу, - похвалився Павло Баран. Його робота полягає в плетенні бісером, а також він допомагає священикові у церкві Всіх Святих українського народу. 

За словами Наталі Критович, розумово неповносправних вчать самостійно готувати собі їсти, прибирати і нетривалий час обходитися без сторонньої допомоги. Тобто, тим буденним речам, які повинна вміти кожна людина. 

- У середньому ми на будинок витрачаємо майже 160 тисяч гривень на рік. У вартість входять комунальні послуги, харчування, придбання госптоварів та оплата праці асистентів, - звітує виконавча директорка ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова. 

Торік  під час фестивалю вдалося зібрати 20 відсотків від потрібної суми. 

Більше про організацію можна довідатися на сторінці  у соцмережі.  

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Гендерна політика влади - виклик для українського християнства

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу