У Львові шукають художників для декомунізації

18:12 24 лютого 2016 р.


Фото: depo.ua

Панно на вулиці Сихівській портебує очищення від радянської атрибутики.

«У Львові шукають художників для оновлення муралю на будинку в рамках декомунізації», – повідомили сьогодні, 24 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Нещодавно до Сихівської районної адміністрації звернулись мешканці району, які помітили комуністичну символіку – серп і молот – на стіні одного з будинків. Порадившись із експертами, було вирішено зберегти мураль як свідчення епохи, а радянську атрибутику – замалювати

 Аби оновити зображення, не знищивши його художньої цінності, у Львові розпочинають збір пропозицій від художників, яким чином це можна зробити. Голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк розповіла: «На панно, що на вулиці Сихівській, 2, зображено космонавта з голубом в одній руці та серпом і молотом – в іншій. Цю радянську символіку помітили мешканці, які і звернулись до нас. До вирішення проблемного питання ми вирішили залучити експертів». 

Своєю чергою, проректор Академії мистецтв Роман Яців відзначив, що сьогодні це панно – морально застаріле і жодної художньо-естетичної цінності не має, тож його потрібно зняти, а на тому місці розташувати нову композицію. Натомість Вікторія Сусак, мистецтвознавець із Галереї мистецтв, вважає панно ідеалізованим, а не агресивним, свідченням епохи, яке варто зберегти, замалювавши частину із символікою.

Колишній радник міського голови Львова Василь Косів додає: у всіх європейських країнах такі зображення також зберігають, а не ліквідовують, – однак, аби виконати закон про декомунізацію, саму комуністичну символіку все ж потрібно замалювати. Таким чином, вислухавши різні думки експертів, було прийнято рішення про оновлення існуючого зображення.

Зацікавленим художникам слід зголошуватись за адресою: площа Ринок 1, кабінет 115 (управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Львівської міської ради). Власні ідеї щодо оновлення зображення необхідно подати в електронному варіанті до 20 березня».

dailylviv.com

До теми

08:45 13 жовтня 2021 р.

Де шукати замовлення в 2021 році?

Для пошуку завдань у 2021 році можна скористатися спеціалізованими відкритими, напівзакритими і закритими біржами контенту, а також універсальними платформами для фрілансерів.

Рубрика: Культура

09:53 12 жовтня 2021 р.

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

Реставратори досліджують скульптуру скорботного Христа на родинній усипальниці Боїмів. За результатами досліджень буде визначено, де реставруватимуть скульптуру: на місці чи у реставраційних майстернях.

Рубрика: Культура

17:10 11 жовтня 2021 р.

Вісім приводів подарувати 101 троянду

Букети троянд - найпопулярніші і найзатребуваніші композиції, які не затримуються надовго на полках в квіткових крамницях і онлайн магазинах.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу