У Львові шукають художників для декомунізації

18:12 24 лютого 2016 р.

Фото до новини


Фото: depo.ua

Панно на вулиці Сихівській портебує очищення від радянської атрибутики.

«У Львові шукають художників для оновлення муралю на будинку в рамках декомунізації», – повідомили сьогодні, 24 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Нещодавно до Сихівської районної адміністрації звернулись мешканці району, які помітили комуністичну символіку – серп і молот – на стіні одного з будинків. Порадившись із експертами, було вирішено зберегти мураль як свідчення епохи, а радянську атрибутику – замалювати

 Аби оновити зображення, не знищивши його художньої цінності, у Львові розпочинають збір пропозицій від художників, яким чином це можна зробити. Голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк розповіла: «На панно, що на вулиці Сихівській, 2, зображено космонавта з голубом в одній руці та серпом і молотом – в іншій. Цю радянську символіку помітили мешканці, які і звернулись до нас. До вирішення проблемного питання ми вирішили залучити експертів». 

Своєю чергою, проректор Академії мистецтв Роман Яців відзначив, що сьогодні це панно – морально застаріле і жодної художньо-естетичної цінності не має, тож його потрібно зняти, а на тому місці розташувати нову композицію. Натомість Вікторія Сусак, мистецтвознавець із Галереї мистецтв, вважає панно ідеалізованим, а не агресивним, свідченням епохи, яке варто зберегти, замалювавши частину із символікою.

Колишній радник міського голови Львова Василь Косів додає: у всіх європейських країнах такі зображення також зберігають, а не ліквідовують, – однак, аби виконати закон про декомунізацію, саму комуністичну символіку все ж потрібно замалювати. Таким чином, вислухавши різні думки експертів, було прийнято рішення про оновлення існуючого зображення.

Зацікавленим художникам слід зголошуватись за адресою: площа Ринок 1, кабінет 115 (управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Львівської міської ради). Власні ідеї щодо оновлення зображення необхідно подати в електронному варіанті до 20 березня».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів