У Львові розпочався Екуменічний соціальний тиждень

20:30 29 вересня 2015 р.


Фото: risu.org.ua

У межах заходу відбудеться академічна конференція, присвячена темі освіти, круглі столи про інклюзивну та богословську освіту, презентації книг, виставка-ярмарок соціальних організацій, нагородження переможців IV Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні» й благодійний концерт «ROCK-H та Друзі дітям «Джерела».

Сьогодні, 29 вересня, у малій сесійній залі Львівської міської ради відбулася прес-конференція з нагоди відкриття VIII Екуменічного соціального тижня «Освіта задля змін: духовність та інновації». Під час зустрічі відбулась презентація програми соціального тижня та її обговорення. Її представила координатор форуму Ірина Кітура.

Президент Інститут екуменічних студій, отець Іван Дацько відзначив важливість заходу: «Екуменічний тиждень відбувається уже вісім років поспіль і став брендом у Львові. Цього року говоримо про освіту у контексті формування «нової європейської людини» Політично хочемо увійти в європейський союз, але з якими вартостями? Через формацію, через науку, через освіту, через духовну настанову, через інновації, нововведення та реформи, маємо стати більш європейськими людьми».

Отець Іван також наголосив на духовній складовій: «У світі де є тисячі університетів, важливо, щоб навчання приносило не тільки знання, але й сприяло духовній та інтелектуальній формації молодих людей».

Натомість начальник управління освіти Львівської міської ради вважає Зоряна Довганик зауважила: «Впродовж восьмогого Екуменічного соціального тижня матимемо змогу обговорити і подумати над вирішенням надзвичайно важливих питань сьогодення. Ми знаємо на скільки є важливою якісна освіта, і як вона впливає на наше подальше життя. Від освіти залежить і розвиток нашої країни. Тому не говорити про нововведення в освіті, розвитку, у вихованні та навчанні дітей є неможливим. Інновації є потрібними, якщо не ми будемо говорити про духовну і морально-етичну сторону, воно втратить свою актуальність».

Своєю чергою, керівник відділу молодіжної політики та питань соціального розвитку НУ «Львівська політехніка» Володимир Залуцький підкреслив значення не тільки навчання, але й виховання моральних цінностей в технічних закладах: «Сучасні університети повинні готувати не лише професіоналів, чи знавців якоїсь конкретно взятої дисципліни, але також і людину».

А в.о. керівника відділу соціальних проектів і розвитку НРЦ «Джерело» Наталя Сіреджук зосередила увагу на інклюзивній освіті: «Рівень розвитку суспільства вимірюється тим, наскільки люди вміють дбати про тих, які є поруч, які мають особливі потреби. Рівень нашої відкритості та доступності говорить про те, наскільки ми є європейські. Бо якщо ми будемо будувати нову освіту, не враховуючи потреби всіх, тоді нам треба буде її перебудовувати заново».  

VIII Екуменічний соціальний тиждень на тему «Освіта задля змін: духовність та інновації» відбуватиметься з 30 вересня до 3 жовтня. В межах заходу відбудеться академічна конференція, присвячена темі освіти, круглі столи про інклюзивну та богословську освіту, презентації книг, виставка-ярмарок соціальних організацій, нагородження переможців IV Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні», благодійний концерт «ROCK-H та Друзі дітям «Джерела» та інші заходи.

Про це повідомили сьогодні, 29 вересня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

dailylviv.com

До теми

20:19 25 жовтня 2021 р.

Монахиня зі Львова посіла призове місце на міжнародному конкурсі композиторів у Відні

Контемплятивна сестра-редемптористка Марія (Слєпченко) посіла 2 місце на міжнародному конкурсі композиторів у Відні. Цей конкурс відбувся під егідою Віденської консерваторії імені Шуберта.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу