У Львові розпочалися Дні бессарабської культури (відео)

16:54 17 жовтня 2015 р.

У нашому місті виступатимуть музичні та танцювальні колективи з різних куточків Одеської області й діятиме виставка побуту різних етнічних груп, які там мешкають.

«На Львівщині з візитом перебуває голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі. Керівник Одеської ОДА побував на урочистостях, які відбуваються у Львові з нагоди Днів бессарабської культури», – повідомили сьогодні, 17 жовтня, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

Міхеіл Саакашвілі зазначив під час прес-конференції: «Дні бессарабської культури у Львові є історичною та дуже цікавою ініціативою, яка об'єднує країну. Це не чергове культурне свято, це своєрідний місточок між нашими регіонами. Це сильна відповідь нашому спільному ворогу. Я з великою радістю відвідав Львівщину і вдячний за запрошення своєму колезі Олегові Синютці».

Своєю чергою, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підкреслив: «Львівщина та Одещина спільно роблять дуже важливу для Україну справу – об'єднання нашої держави. Вважаю, що сьогоднішній візит на Львівщину понад сотні мешканців Бессарабії стане значимою віхою в історії розвитку двосторонніх стосунків. Налагодити стратегічну співпрацю між Одеською та Львівською областями слід для того, щоб культурі та економічні зв'язки між двома регіонами стали ще тіснішими. Не просто культурні зв'язки, а глобальна співпраця забезпечить зміни в Україні, народження справжньої держави без корупції і олігархів».

Упродовж 17-18 жовтня у Львові триватимуть Дні бессарабської культури, які проходять під гаслом «Зшиваємо країну». У Львові виступатимуть музичні та танцювальні колективи з різних куточків Одеської області, діятиме виставка побуту різних етнічних груп, які там мешкають.

Львів'яни та гості міста зможуть посмакувати стравами бессарабської кухні на майстер-класах та презентаціях. Родзинкою кулінарної частини стане дуель мамалиги і баноша на площі Ринок. У концертній програмі, яка триватиме упродовж 17 жовтня на площі Ринок, разом із гостями гратимуть та співатимуть львівські гурти».

Натомість у прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 17 жовтня, «Щоденному Львову»:

«У Львові стартували Дні бессарабської культури. Заходи відбуватимуться сьогодні та завтра під гаслом «Зшиваємо країну». Голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі зазначив під час урочистого відкриття:

«Це заходи, які допомагають будувати нову українську державу. І не дивно, що така ініціатива реалізована у Львові, адже Львів – це центр будування української державності. Тут така гарна атмосфера, що для кожного громадянина України, а також мешканця Одещини – це дійсно завжди свято – бути у Львові.

Ми робимо насправді інтеграцію Одещини і того куточка Одещини – Бессарабії. Там дуже добрий і гарний народ, дуже цікава культура. Це дійсно дає надію на майбутнє України. Ми всі разом спільними зусиллями переможемо.

Це дійсно така історична ініціатива, такого ніколи не було. Це консолідує націю, надає надію кожному мешканцю України, незалежно від етнічності, не залежно від мови, якою вони спілкуються.

Це дійсно така нова ініціатива, яка будує нову українську державу. Як завжди, це відбувається у Львові. Львів – це центр будування української державності». 

У рамках Бессарабської амбасади у Львові виступатимуть музичні й танцювальні колективи з різних куточків Одеської області, діятиме виставка побуту різних етнічних груп, які там мешкають. Львів'яни та гості міста зможуть посмакувати стравами бессарабської кухні на майстер-класах та презентаціях. Родзинкою кулінарної частини стане дуель двох страв - мамалиги та баноша на площі Ринок.

Ініціатива з проведення Днів бессарабської культури у Львові належить виноробу з Одещини, власнику ТМ «Колоніст» Івану Плачкову та львівській ресторанній компанії «Kumpel' Group». Активну участь в організації беруть Одеська та Львівська облдержадміністрації, Львівська міська рада та Клуб галицької кухні.

А иневдовзі в прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»:

«Сьогодні у Львові розпочались Дні бессарабської культури, які триватимуть впродовж двох днів, 17-18 жовтня, під гаслом «Зшиваємо країну». Голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі відкрив захід на площі Ринок. Зокрема, він зазначив: «Коли ми приїжджаємо з Одеси, ми дуже заздримо, як розвивається Львів. Я себе тут відчуваю абсолютно як вдома».

У рамках Бессарабської амбасади у Львові протягом двох днів виступатимуть музичні й танцювальні колективи з різних куточків Одеської області, діятиме виставка побуту різних етнічних груп, які там мешкають. Львів'яни та гості міста зможуть посмакувати стравами бессарабської кухні на майстер-класах та презентаціях. Родзинкою кулінарної частини стане дуель двох страв – мамалиги та баноша на площі Ринок.

Голова Одеської ОДА зазначив також під час відкриття фестивалю у Львові:

«Хоча я завжди говорю одеситам, що потенціал Одеси ще більший, такі дні – це можливість показати всім, що наша країна єдина. Українська Бессарабія є унікальною, але вона завжди була як острів. Те, що ми зробили разом за останні місяці – це диво. 

Україна об’єдналась. Сьогодні всі українці, незалежно від того чи з Півдня України вони, чи зі Сходу, чи з Заходу, спільно воюють за свою незалежність. Я дуже щасливий, що зміг доєднатись до цього свята.

Впевнений, що це дійсно історична справа. Завжди наші вороги хотіли нас роз’єднати, лякаючи людей зі Сходу Заходом, людей із Заходу іншими регіонами, і завжди нам казали, що ми різні, що ми інші.

У Львові я абсолютно себе почуваю як вдома. Можливо тому, що Львів з усіх українських міст найближче до моєї Грузії. У кожного своя специфіка, але разом ми найбільша країна Європи і цього в нас не відібрати.

Хочу подякувати організаторам тому, що це дійсно популяризація Одеси. Варто зазначити, що Львів залишається головним центром української державності».

Натомість громадський діяч та підприємець із Бессарабії, засновник ТМ «Колоніст» Іван Плачков, зазначив:

«Такий щасливий день сьогодні. Я, користуючись нагодую, хочу освідчитись у кохані до цього чудового міста та до його жителів. Це фантастичне місто. Тут у нас ніколи не було поганого настрою, коли бувають неприємні ситуації у житті, ми приїжджаємо сюди, щоб зарядитись оптимізмом.

І сьогодні у вас в гостях Бессарабія – регіон фантастичний за своєю історією, географічним розміщенням, демографічним складом, адже там живе більше ста національностей, які знаходяться у мирі та згоді впродовж багатьох років. Сьогодні ми приїхали, щоб показати свої звичаї та культуру. Дуже вдячні вам за гостинність. На цьому фестивалі ми хочемо показати, що наша країна фантастична і що вона єдина та має фантастичне майбутнє, яке маємо втілити ми з вами».

Ініціатива з проведення Днів бесарабської культури у Львові належить виноробу з Одещини, власнику ТМ «Колоніст» Івану Плачкову та львівській ресторанній компанії Kumpel' Group. Активну участь в організації беруть Одеська та Львівська облдержадміністрації, Львівська міська рада та Клуб галицької кухні».

«ЩЛ» уже інформував сьогодні програму Днів бесарабської культури у Львові

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу