У Львові «приводять до пуття» дитячу бібліотеку №4 (+відео)

19:00 13 липня 2016 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської міськради

Міський голова Андрій Садовий запевнив: «Ми собі поставили завдання – привести до пуття і дати новий сенс всім бібліотекам, які знаходяться у Львові».

«В одній з найбільших бібліотек міста – філіалі №4 Центральної бібліотечної системи для дітей Львова на вулиці Антоненка-Давидовича, 10 –  тривають ремонти роботи», – повідомили сьогодні, 13 липня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Новий підхід під час ремонту та реконструкції бібліотечних приміщень використовуватимуть в місті і надалі. У приміщенні вже замінено вікна, відремонтовано дах, тривають роботи по заміні санвузла. Сьогодні ремонт оглянув міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив:

«Ми собі поставили завдання – привести до пуття і дати новий сенс всім бібліотекам, які знаходяться у Львові. Ми не пішли тим шляхом, яким пішли у багатьох містах, коли бібліотеки перепрофільовували і в результаті вони втратили свою функцію.

У нас бібліотеки працюють, але треба інвестувати у доведення їх до нормального стану, враховуючи, що багато років вони не бачили ремонтів, і враховуючи потребу у новому змісті. Медіатека, яку ми два роки тому зробили на вулиці Мулярській, показала свою велику ефективність.

Це такий певний стандарт, який ми встановили, ми би хотіли за цим стандартом робити усі інші бібліотеки. Звичайно, це вартує грошей, це не дешева річ, але діти ростуть, їм потрібні сьогодні навики читати книжку, вміти шукати інформацію, користуватись Інтернетом.

Тут, власне, повинна і дитина, яка ходить у початкові класи, мати своє місце, і діти, які ходять у треті-четверті класи, і старшокласники, батьки, які з ними приходять. Завдання амбітне, складне, але я великий оптиміст. Це вигідно і це підтримує громада».

Бібліотеку-філіал №4 ЦБС для дітей Львова відкрили 1987 року на вулиці Антоненка-Давидовича, 10 (Сихів). Загальна площа двоповерхового приміщення бібліотеки – 264,3 квадратних метрів. У бібліотеці проводився поточний ремонт (побілка стін), капітального ремонту не було.

Щороку бібліотека обслуговує близько п’яти тисяч користувачів (дітей різної вікової категорії та доросле населення Сихівського району), відвідування бібліотеки протягом року складає понад 32 тисяч (понад 200 відвідувань в день), книговидача становить майже 90 тисяч друкованих видань. У 2015 році проведено близько семи тисяч різнопланових заходів.

Книжковий фонд бібліотеки станом на 1 січня 2016 року – 32 307 одиниць документів.

Колектив бібліотеки активно залучає до читання дітей дошкільного віку (літературні сніданки, інтегровані заняття, пізнавально-творчі години), а також проводиться систематична робота з батьками дошкільнят (консалтинг-цикли, психологічні тренінги, релакс-програми).

Значна увага приділяється дітям з особливими потребами – вихованцям НРЦ «Джерело» (коментовані читання, майстер-класи, театралізовані дійства). Партнером бібліотеки у роботі з підлітками є Міський інформаційно-консультативний центр «Підліток і сім`я». 

Творчому розвитку читачів-дітей сприяє співпраця з Музично-драматичним театром «Шпаки» та Літературно-журналістською студією «На горищі». У бібліотеці діє гурток «КреаКо» з естетично-творчого розвитку.

Бібліотекою успішно реалізовано проект «Благодійний бумеранг: вони потребують твоєї допомоги» (з метою зміни громадської думки у бік цивілізованого, гуманного та відповідального поводження з тваринами). Також продовжується реалізація загальносистемних бібліотечних проектів та програм, серед яких топ-програма «Росту і розвиваюсь» (у рамках міського проекту «Львів – місто літератури»), інтерактивний проект «Львів – Вроцлав: паралель позитиву», дослідницький проект «Неосяжний Франко», пізнавальна тревел-програма «Літо на шести континентах», мікс-проект «ІТ-ідея».

На капітальний ремонт бібліотеки-філії №4 з міського бюджету спрямували 530 тисяч гривень. Половина ремонтних робіт вже виконана.

Нагадаємо, цього року на галузь культури міста Львова спрямовано 33 мільйони гривень з бюджету міста. Загалом на ремонти міських бібліотек передбачено у міському бюджеті 3,5 млн. гривень. Окрім бібліотеки №4 на вулиці Антоненка-Давидовича, 10 відремонтовано також будуть: бібліотека-філія №42 ЦБС для дітей на гривень Патона 4/2, бібліотека-філія №9 ЦБС для дітей на гривень Личаківській, 189, бібліотека-філія № 26 ЦБС для дітей на гривень Окружній, 29, Урбан-бібліотека (філія №8 ЦБС для дорослих на вулиці Устияновича, 4), в низці бібліотек ведуться роботи із заміни вікон на енергоощадні. Також місто планує цього року створити ще дві Медіатеки – на Сихові та на Рясне-1».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У Львові до 1 червня карантин не послаблюватимуть, — рішення міської комісії ТЕБ і НС

Міськрада Львова просить Уряд розблокувати оренду майна

У віці понад 60 років дозволено працювати не лише депутатам і суддям

Як відшукати роботу мрії у Львові

Стокілометрова дорога з'єднає Івано-Франківську, Львівську та Закарпатську області

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу