У Львові пройде фестиваль «Ковчег Дружби»

10:00 15 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У неділю, 15 липня, у Львові в парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького відбудеться фестиваль «Ковчег дружби».

Про це повідомила під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Фестиваль «Ковчег дружби»: місце людей з розумовою неповносправністю у нашому місті» координатор зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталя Критович. За її словами, організовує цей фестиваль громадська організація «Лярш-Ковчег», яка упродовж десяти років працює з людьми з розумовою неповносправністю.

Наталя Критович уточнила: «Ми називаємо таких людей друзями. Вони є не гірші і не ліпші, ніж будь-хто інший. Вони – є. І вони є талановитими».

Уже другий рік поспіль у Львові відбувається фестиваль, мета якого поширювати вироби. Люди з розумовою неповносправністю виготовляють їх своїми руками. Всі кошти, які будуть вилучені під час фестивалю, підуть на утримання будинку для тимчасового проживання цих людей.

Наталя Критович розповіла: «Цей будинок розпочав свою діяльність у 2011 році. Тут можуть проживати особи, які належать до нашої спільноти. Це – 62 особи з розумовою неповносправністю та 30 волонтерів»

Під час фестивалю будуть майстер-класи. І всі відвідувачі зможуть навчитися виготовляти вибори з фетру, з карамелі, з петриківським розписом, листівки. Також буде можливість пройти арт-терапію з психологом і навчитися мові жестів. Заплановано танцювальні вишколи.

Координатор зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» анонсувала: «Концертна програма складатиметься з вистави, яку представлять наші друзі, люди з розумовою неповносправністю та з виступів гуртів «Мері», «Wszystko» та інших».

Виконавча директорка ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова розповіла: «Люди з розумовою неповносправністю не постійно мешкають у будинку. Це нагода для наших друзів пожити деякий час окремо від батьків. А для батьків – це можливість отримати підтримку, коли їхня особлива дитина не має можливості жити зараз вдома».

Людина з особливими потребами, учасник програм ГО «Лярш-Ковчег» Павло Баран мешкає в будинку кілька тижнів, тому що його мама тимчасово перебуває за кордоном.

Павло Баран похвалився: «Я встаю зранку, роблю собі гарячі бутерброди і сам їду на 51 маршрутці на свою роботу».

Його робота полягає в плетенні бісером, а також він допомагає священикові у церкві Всіх Святих українського народу.  За словами Наталі Критович, розумово неповносправних вчать самостійно готувати собі їсти, прибирати і нетривалий час обходитися без сторонньої допомоги. Тобто, тим буденним речам, які повинна вміти кожна людина.

Виконавча директор ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова розповіла: «Ми витрачаємо на будинок в середньому майже 160 тисяч гривень на рік. У вартість входять комунальні послуги, харчування, придбання госптоварів та оплата праці асистентів»

Торік під час фестивалю вдалося зібрати 20 відсотків від потрібної суми.  Більше про організацію – на сторінці у соцмережі. 

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу