У Львові поставили опери українського композитора-сучасника Моцарта

12:47 4 вересня 2021 р.

Фото до новини

Упродовж 11 та 12 вересня у Львівській національній опері відбудеться сучасна прем'єра опер «Сокіл» та «Алкід» українського композитора-класика, сучасника В. А. Моцарта – Дмитра Бортнянського. Постановка відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Цікаво, що цих опер немає в репертуарі оперних театрів України, а їх виконання досі було епізодичним – на окремих фестивалях, концертних майданчиках. Тож прем’єра, присвячена 270-річчю Дмитра Бортнянського, вперше представить класичну спадщину української музики, що залишалася невідомою для широкого кола слухачів. 

Вперше постановку двох опер українського композитора-класика здійснює міжнародна команда на чолі з німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографкою і дизайнеркою костюмів Анною Шеттль та відомою українською диригенткою Оксаною Линів.

Хореограф-постановник проєкту – вже відомий львівській публіці італійській хореограф Марчелло Алджері. З-поміж команди Львівської опери: хормейстер-постановник – Вадим Яценко, художник світла – Олександр Мезенцев. 

Режисер Андреас Вайріх, який співпрацює з театрами й оперними фестивалями Німеччини, Швеції, Австрії, Японії та є режисером Баварської державної опери Мюнхена, ділиться враженнями від репетиційного процесу: «Це чудовий час із надзвичайними людьми. Я неймовірно вражений!». 

Серед числа виконавців - вокалісти Львівської національної опери, а також спеціально запрошені солісти, власники унікальних високих чоловічих голосів,  контртенори Станіслав Цема та Костянтин Деррі.  

Актуалізована постановка опер «Сокіл» та «Алкід» підійматиме важливі питання ізоляції, психологічного тиску, становлення індивідуальності. На глядачів чекатиме надзвичайно сучасна сценографія, дія відбуватиметься не лише на сцені, але й у глядачевому залі.   

Одночасно зі слухачами, прем’єру опер Д. Бортнянського побачать у всьому світі, адже запланована онлайн-трансляція вистави 11 вересня.

Львівська національна опера запрошує також на камерні концерти музики Дмитра Бортнянського, а також безкоштовні лекції та зустріч з постановниками в рамках прем’єри.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини