У Львові попрощаються з народною артисткою України

11:45 30 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: facebook.com/groups/varta1.official/

26 квітня відійшла у засвіти народна артистка України Даниїла Байко, учасниця легендарного вокального тріо сестер Байко,

Про це повідомили в київському часописі «День», де також розповіли: «Даниїла Байко народилася 30 серпня 1929 року в селі Яблоніца (тепер – Ряшівське воєводство Польщі). 1958 року закінчила Львівську консерваторію. була солісткою Львівської філармонії. До репертуару співачки входили українські народні пісні, твори вітчизняних і зарубіжних композиторів».

«Викладала у Львівському педагогічному училищі. Лауреат Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка (1976). Кавалер ордена княгині Ольги (2008)». З 1953 року Даниїла разом із сестрами Марією та Ніною співала у тріо «Сестри Байко». І цей дівочий гурт всі роки існування був дуже популярним», – поінформували також у «Дні».

«Сестри Байко» – дипломантки республіканського та всесоюзного конкурсів, учасниці Декади українського мистецтва у Варшаві, Замості і Любліні (Польща). За майстерне виконання народних лемківських пісень на VI Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві (1957) сестер Байко нагородили Золотою медаллю і дипломом І ступеня», – розповіли також у «Дні».

«З великим успіхом тріо гастролювало у Чехословаччині, Німеччині, Бельгії, Канаді  та США. Гурт брав участь у Всеукраїнському конгресі лемків та міжнародному святі лемківської культури «Гори наші Бескиди» в Тернополі. Тріо сестер Байко завжди вирізнялося високомистецькою манерою виконання музичних творів, самобутнім, лише їм властивим пісенним стилем. За їх участю створено поетичну кінострічку «Сійся-родися, жито-пшениця», – поінформували також у «Дні».

«Основу репертуару тріо «Сестри Байко» складали лемківські пісні та твори відомих українських композиторів Станіслава Людкевича, Ярослава Ярославенка, Богдана Дрималика, Миколи Колесси, Анатолія Кос-Анатольського, Івана Майчика... Чин похорону призначений на 12.00 вівторка, 30 квітня (з церкви Климентія Шептицького)», – повідомили також у «Дні».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини