У Львові помер автор вітражів для музею Івана Франка у Нагуєвичах

13:58 1 липня 2020 р.

На 73-му році життя відійшов у вічність відомий львівський художник, вітражист, графік, член правління Львівської обласної організації Національної спілки художників України Валерій Шаленко.

Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким. «Художник, митець, особистість. Смерть пана Валерія — це непоправна втрата для нашого міста й країни загалом. Дякуємо за ваші роботи — вони увійдуть в історію», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Валерій Шаленко — митець, родом із Сокаля, що на Львівщині. Є автором комплексу вітражів для меморіального музею Івана Франка у Нагуєвичах («Франко і Галичина», «Захар Беркут», «Гуцульська сім'я», «Мойсей»). Працював у львівських реставраційних майстернях Державного історико-архітектурного заповідника, у Львівському виробничому художньо-оформлювальному комбінаті, викладав композицію і живопис у Львівському художньому училищі імені Івана Труша. Є автором 8 вітражів для храму св. Ольги та Єлисавети та низки мистецьких творів для інших церков міста. До 200-ліття Тараса Шевченка створив цикл робіт «Навколо Тараса» за спогадами сучасників поета. Цей цикл експонувався на ювілейній виставці у Львівському палаці мистецтв. Малярські та графічні роботи митця є в приватних колекціях у Канаді, Греції, Чехії. Кавалер ордена святого архистратига Михаїла.

Про це повідомила пресслужба ЛМР.

До теми

14:24 9 серпня 2022 р.

Храм у Солонці освятив Митрополит Епіфаній і ще 100 священнослужителів

Сьогодні, 9 серпня, напередодні свята Преображення Господнього, у селі Солонка Львівської області Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній та ще майже 100 священнослужителів ПЦУ з усієї України освятили храм Преображення Господнього.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу