У Львові пішов із життя корифей українського танцю

17:15 5 листопада 2018 р.


Фото: meduniv.lviv.ua

4 листопада в результаті тривалої хвороби пішов з життя художній керівник та головний балетмейстер-постановник народного ансамблю танцю «Горицвіт» Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, член ради Міжнародної фольклорної асоціації «IGF», лауреат всесвітнього «Оскару фолькльору» Зенон Федорович Колобич.

Про це повідомили в прес-службі Львівського медичного університету імені Данила Галицького, де також розповіли: «Завдяки його копіткій роботі у 1975 році на базі Львівського медичного інституту був створений самодіяльний танцювальний колектив, який у 1982 році отримав почесне звання «Народного». Під керівництвом Зенона Колобича Народний ансамбль танцю «Горицвіт» ЛНМУ імені Данила Галицького став окрасою українського мистецтва і творчою візитівкою України у світі».

«За сорок три роки існування колектив здобув міжнародну славу й популярність, став лауреатом низки міжнародних фольклорних конкурсів, учасником міжнародних фольклорних фестивалів у Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Північній Кореї, Польщі, Румунії, США, Туреччині, Угорщині, Франції, Чехії, Швейцарії. Випускник стоматологічного факультету Львівського медичного університету Зенон Колобич виховав не одне покоління не просто танцюристів, а лікарів, по-справжньому захоплених мистецтвом та творчістю, він надихав і передавав вихованцям свій запал, професіоналізм, енергію та неперевершене вміння перетворювати мрію у реальність», – поінформували також у прес-службі Львівського медичного університету імені Данила Галицького.

dailylviv.com

До теми

10:31 21 червня 2021 р.

У храмі Львова виставили ікону з часточками крові Івана Павла ІІ

Сьогодні, 21 червня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові виставили до почитання ікону з мощами святого Папи Івана Павла ІІ. Помолитися перед образом можна буде до 26 червня.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу