У Львові оголошено конкурс проектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування

18:05 20 липня 2015 р.


Фото: pravdatyt.com

На кожну з 15-хвилинних стрічок буде спрямовано приблизно 25 тисяч гривень.

Мистецька формація «Wiz-Art» оголосила конкурс проектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування, темою якого є примирення, соціальна інтеграція у суспільстві та постконфліктне врегулювання. Директор Львівської кіно комісії. Ольга Райтер розповіла:

«Загальна сума проекту 104 тисячі гривень де на виробництво закладено близько 75 тисяч гривень, і відповідно на кожен з фільмів буде спрямовано приблизно 25 тисяч гривень. Також зараз шукаємо додаткові джерела фінансування. Вірю, що треба відроджувати і сприяти кіновиробництву у Львові. 

Нам, як кінокомісії, дуже важливо, щоб зйомки відбувались тут у нашому регіоні з залученням місцевих професіоналів зі сфери кіно і це дозволить розвивати дану спільноту та дасть можливість тим людям, які не брали участь у знімальному процесі навчитись чогось нового».

Своєю чергою, виконувач обов’язків керівника відділу маркетингу та культурних індустрій управління культури ЛМР. Богдана Брилинська розповіла: «Такі проекти, як і загалом курс, котрий є в управління культури, – для того, щоб підтримувати культурні індустрії, адже потрібно щоб Львів не просто був сценографією для проведення зйомок, а став активною частиною культурного життя України, активною частиною виробництва таких культурних продуктів, тому такі проекти, в яких ми виступаємо не просто територією де щось просто знімається чи проводиться, а центром ініціаторів створення важливі для нас. На меті цього проекту є відродження вже існуючих кінотеатрів міста і підтримка кіноіндустрії, яка зараз є в зародку. Це дуже хороша перспектива, це те, що потрібно розвивати, і мабуть не зважаючи на те, що кіно зараз дуже часто використовується як засіб пропаганди, маємо шанс перетворити його на засіб комунікації».

Натомість керівник проекту конкурсу кінопроектів Жанна Озірна розповіла: «Варто наголосити, що ми плануємо залучати до зйомок і вимушено переміщених осіб, і військових із зони АТО у зовсім різних ролях, наприклад, ці люди можуть консультувати написання сценарію, вони можуть брати участь безпосередньо як актори або помічники на майданчику. Все залежатиме від обставин. Ми плануємо зробити невелику дистрибуцію цих фільмів як мінімум по бібліотеках і народних домах нашого міста й області, а якщо ці фільми, на нашу думку, матимуть фестивальне майбутнє, ми спробуємо надіслати їх на низку фестивалів».

Мета конкурсу: надання фінансової підтримки знімальним групам для реалізації кінематографічних проектів, що є художньою рефлексією на час, в якому ми живемо. До участі приймаються проекти ігрових фільмів до 15 хвилин. Для цього потрібно заповнити та надіслати аплікаційну форму та додаткові матеріали на e-mail info@wiz-art.ua з поміткою у темі листа «Конкурс кінопроектів 2015»

Обов’язкова умова – зйомки мають відбуватись у Львові чи Львівській області із частковим залученням місцевих кінопрофесіоналів і волонтерів. У фіналі конкурсу буде обрано три кінопроекти, виробництво яких буде частково або повністю профінансоване. 

Сума фінансування щодо кожного проекту буде визначатись окремо. Організатори виступлять (спів)продюсерами трьох проектів-фіналістів.

Етапи конкурсу:

1) Подача аплікаційної форми та додаткових документів по проекту (до 16 серпня 2015).

2) Публічне представлення проекту (пітчинг) та оцінка проектів експертною комісією (22 серпня).

3) Оголошення переможців (25 серпня).

Період виробництва фільмів, консультації з продюсерами Wiz-Art та представлення робіт. (до 1 грудня).

Керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська розповіла: «Конкурс кінофільмів – це експериментальний проект, але тим не менше ми віримо, що у такий спосіб, через кіно, можна артикулювати, визначати соціальні проблеми і можна проговорювати потенційні способи їх вирішення. Цей конкурс добрий і тим, що все таки це відродження кіновиробництва, тобто на сьогодні йдеться не про документальне, а про ігрове кіно до якого зможуть долучатись і вимушено-переміщені особи, щоб ми пробували відроджувати кіностоличність Львова».

Детальнішу інформацію про конкурс можна знайти на офіційному сайті Wiz-Art http://wiz-art.ua. Організатор конкурсу кінопроектів – мистецька формація Wiz-Art. Конкурс відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Інформаційний партнер конкурсу – он-лайн-журнал Platfor.ma. 

Про це повідомили сьогодні, 20 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

21:25 3 грудня 2021 р.

Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Рубрика: Культура

11:51 3 грудня 2021 р.

Музичний сквер Трускавця потрапив до Національного реєстру рекордів України

У Трускавці завдяки конкурсу проєктів місцевих ініціатив створили музичний сквер як освітньо-відпочинковий простір на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького.

Рубрика: Культура

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу