У Львові о 16:00 відкриють виставку художніх робіт дітей, які зазнали впливу війни
11:28 31 жовтня 2015 р.
Фото: wnp.in.ua
Експозицію «Тіла. Інтимний простір дитини» розгорнуть на вулиці Валовій.
«У суботу, 31 жовтня, о 16:00 в приміщенні Музею Ідей на вулиці Валовій, 18а відбудеться відкриття виставки художніх робіт дітей, які зазнали впливу війни – «Тіла. Інтимний простір дитини», – повідомили сьогодні, 31 жовтня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:
«Упродовж двох місяців (липня-серпня 2015 року) діти з сімей військовослужбовців з різних куточків України займались в арт-терапевтичній майстерні простору «РаДіти». Ідеєю майстерні була спроба доступитися до емоцій дітей, дати їм змогу наповнити контури власних тіл, обмальованих на великих аркушах паперу, не лише кольорами і фарбами, а й власними безпосередніми чуттєвими змістами. Організатори виставки розповіли також:
«Передусім, це була конфронтація із собою, побаченим «зі сторони». Конфронтація з тілом і переживаннями у процесі їхнього розвитку і трансформацій. Але ж ми знаємо, що тілесне з його швидкоплинними і надто вразливими емоціями та думками – невичерпне, загадкове, особливо у дитинстві
Це джерело для пізнання власної душі, часто відкритої та безпорадної, не готової до болю і пластичної у терпінні водночас. Через Тіло – до Душі: так би ми хотіли окреслити нашу роботу з безмежно цікавими дітьми, які у своєму ще незрілому віці зазнали справжнього екзистенційного випробування».
Простір «РаДіти» був створений з ініціативи психотерапевтів та активістів, з метою реабілітації та відпочинку дітей, що зазнали негативного впливу війни на сході. Впродовж липня-серпня 2015 року він діяв у бойківському селі Недільня, що на Прикарпатті (Старосамбірський район Львівської області).
Завдяки матеріальній підтримці благодійного фонду та меценатів, його змогли відвідати понад 100 дітей. У просторі особливу увагу надавалось тісній інтеграції дитини з природою, залучення її до мистецтва та творчості, прищеплення здорового способу життя та патріотизму, а також впроваджувались найсучасніші психотерапевтичні та педагогічні практики.
До спілкування з дітьми було залучено цілу когорту інтелектуалів, музикантів, художників, природознавців, мандрівників та багато інших цікавих осіб. Окрім того, тут дбайливо формувалась атмосфера безпеки, взаємоповаги та довіри, запроваджувались нові підходи в спілкуванні дорослого з дитиною».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook