У Львові нагородили лауреатів обласної премії в галузі культури та успішних вчителів

19:10 29 грудня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

46 педагогів отримали по 25 тисяч гривень.

«У вівторок, 29 грудня, відзначили лауреатів обласної премії у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2015 року», – повідомили сьогодні, 29 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Привітали митців голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. Зокрема, керівник області зазначив: «Сьогодні у цьому залі зібрався цвіт нашої Галичини та цвіт України. Я дякую вам за те, що несете людям добро та любов, які є особливо актуальними  та потрібними для кожного напередодні Різдвяних свят».

За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христини Береговської, лауреатів визначали у тринадцяти номінаціях. Вона зазначила, що журі обрало кращих за допомогою таємного голосування, а цього року грошова винагорода переможця становить 20 тисяч гривень.

Опісля церемонії нагородження, Петро Радейко та Оксана Муха виконали для присутніх низку музичних творів. Відтак, лауреатами обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури  у 2015 стали: 

Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського: Мар’ян Бесага  – за альбом-монографію «Іван Остафійчук. Джерела творчості»;

Поезія – імені Маркіяна Шашкевича: Ярина Сенчишин – за книгу «Долина ріки Самбатіон»;

Проза – імені Богдана Лепкого: Петренко Микола – за книгу «Самозапалення свічі 2»;

Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка: Євген Нахлік – за книгу «І мертвим, і живим, і ненарожденним, і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції»;

Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького: Альбіна Сотникова – за акторські роботи у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької у 2013-2015 роках;

Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола: Микола Сенейко – за книгу «У жорнах часу»;

Образотворче мистецтво – імені Івана Труша: Оксана Андрущенко – за творчі роботи, виконані протягом останніх років;

Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти: Володимир Іванишин – за проект інтер’єру Церкви Святого Воскресіння села Віжомля Яворівського району;

Народна творчість – імені Анатоля Вахнянина: Дарія та Ярослав Кремінські – за твори виконані протягом 2014-2015 років: виткані чоловічі та жіночі сорочки;

Дизайн – імені Олени Кульчицької: Ольга Борисенко та Володимир Стасенко – за «Новації і традиції графічного дизайну поліграфічної продукції Української академії друкарства в контексті європейської культури та формування національної дизайнерської школи»;

Архітектура – імені Івана Левинського: Ігор Гнесь – за монографію «Багатоквартирне житло: тенденції еволюції».

Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона і Віри Свенціцьких: Зоряна Білик– за реалізований проект художніх пленерів «Стежками Антонича» в Музеї-садибі родини Антоничів;

Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича: Творчий колектив у складі: Оксана Муха, Петро Радейко, Яцків Андрій, Михайло Олійник – за авторські музичні програми, реалізацію національного музичного проекту «Мелодія», створення авторської пісні, популяризацію творчості українських композиторів та української народної пісні, зокрема – творчості Володимира Івасюка, Ігоря Білозіра, Квітки Цісик, Анатоля Кос-Анатольського.

Нагадаємо, що за час свого існування лауреатами обласної премії стали непересічні митці в галузі культури і мистецтва. Серед них – Роман Іваничук, Микола Ільницький, Віктор Камінський, Юрій Ланюк, Роман Безпалків, Таїсія Литвиненко та багато-багато інших».

Натомість у прес-службі міської ради розповіли у вівторок «Щоденному Львову»:»

«Сьогодні, 29 січня, у приміщенні великої сесійної зали Львівської міської ради відбулось нагородження переможців II етапу Програми «Успішний вчитель». Переможцями стали 46 вчителів, які отримали одноразову грошову винагороду, розміром у 25 тисяч гривень кожен.

Завідувач сектору національного виховання та охорони дитинства управління освіти ЛМР Олена Кондрат розповіла: «Кандидати готували аналітичні матеріали за такими напрямками: виховання лідера та навчання учнів роботи в команді; використання сучасних методик, які сприяють високому рівню навченості учнів; організація роботи з дітьми в позаурочний та канікулярний час; генерація нових освітянських ідей, самореалізація; залучення дітей та батьків до реалізації проектів; співпраця з представниками психологічних та соціальних служб, з метою якісної організації навчально-виховного процесу; активна участь у волонтерській та громадській роботі».

Важливим було те, що участь у відборі кандидатів брала батьківська громада та учнівське самоврядування закладу. Для участі у ІІ етапі конкурсу були подані матеріали 124 претендентів.

Для розгляду документів претендентів було створено конкурсну комісію, до складу якої, окрім освітян, увійшли представники батьківської громади, духовенства та інтелігенції.  Розмір одноразової винагороди переможців становить 25 тисяч гривень, а після сплати 20% податку з доходів фізичних осіб та 1,5% військового збору переможці отримають 19 625 гривень (у статтях 163 та 164 Податкового кодексу України визначено, що усі доходи у вигляді призів, винагород підлягають оподаткуванню)».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу