У Львові можна одружитися за 85 копійок

10:52 26 вересня 2013 р.

Але тут за 85 копійок шлюб не оформлять.

Але тут за 85 копійок шлюб не оформлять.
Фото: Міський Палац урочистих подій у Львові.

Для цього треба вміти написати заяву власноруч у районному, пробачте, ВДРАЦСі і зачекати 31 день.

Сьогодні всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби (скорочено - ВДРАЦСРС, розмовно - РАЦС) до 12.30 ще приймають заяви від тих, хто прагне одружитися, а у п'ятницю, суботу, неділю у Львові й області вже лише здійснюють урочисті обряди. Кореспондент "Щоденного Львова", знаючи про гасло "міцна сім'я, міцна держава", вирішив одразу посилити економічну могутність найменшої ланки суспільства: знайти найдешевший варіант одруження. Без будь-яких обрядів: однотипних співів і привітань - наслухався вже...

У міському РАЦС, що наприкінці вулиці Івана Франка, журналісту відмовили: ми приймаємо заяви тільки від тих, хто хоче урочистого обряду шлюбу - за "простим шлюбом" звертайтеся у районний відділ. Не сперечаючись у телефонній розмові про малопомітний нюанс громадянської чи майнової дискримінації, кореспондент пішов по райвідділах. 

Перший варіант: "Хочете найдешевше? 150 грн + 70 грн + 85 копійок". -  "А за що ці гроші маю платити?" - "За обряд, заяву і держмито - 0,85 копійок". - "Це - найдешевше?" - "А ви хочете безкоштовно шлюб укласти? Така подія в житті і вам шкода 220 гривень?".

Другий варіант: "Найдешевше шукаєте? 185 гривень". - "А мені в іншому РАЦСі  казали 170...". - "То йдіть в інший, маєте право, але я вам зразу порахувала докупи - і обряд, і заяву..." - "Я не хочу обряду". - "Ви котрий раз одружуєтеся?" - "А буде дешевше чи дорожче, якщо не перший раз". - "Ні, то на ціну не впливає". - "А чому запитуєте?" - "Просто так, згадала собі щось..."

Третій варіант: "Не маєте грошей зовсім, а одружитися хочете?" - "Трохи ще маю, але ліпше я майбутній дружині щось куплю". - "Заздрю їй... Вам скільки років?" - "А це вплине на ціну шлюбу?" - "Ні, але може ви пенсіонер". - "Слава Богу, ще ні, я б на пенсії вже не одружувався". - "Зробимо так: 35 гривень за заяву і 85 копійок - за бланк свідоцтва про одруження. Підійде?". -  "А навіщо за заяву мені платити 35 гривень? Аргументувати треба, чому я одружуватися вирішив?" - "То за комп'ютерний набір. Хіба що будете заяву писати ручкою самі, а я вже наберу в комп'ютер?" - "Буду, я ще вмію писати ручкою". - "Ну то приходьте до нас, але як напишете заяву, то ще підемо до начальниці, що вона на ваш почерк скаже". - " Але це мені коштуватиме тільки 85 копійок?". - "Так, чоловіче, навіть на маршрутку не вистачить тих копійок". - "Дякую. Ми прийдемо пішки".

У цих розмовах кореспондент "Щоденного Львова" довідався, що заяву на одруження можна подавати тепер у будь-якому ВДРАЦСі України. І всюди необхідно очікувати 31 день на ту мить, коли подружжю, яке не передумало, вручать свідоцтво за 85 копійок. Зрозуміло, що з такою невисокою ціною шлюбу можна було б сприяти легкому примноженню сімейних пар, але утримувати ВДРАЦСи - ні. 

До речі, люди, які хочуть найменше заплатити за державний обряд шлюбу, не обов'язково є просто скупими - вони можуть здійснювати релігійний обряд, або - ще один сценарій - організувати пишне весілля у курортному маєтку. Про останніх Мін'юст також подбав: є обрядові послуги виїзні. Щоправда, не вдалося довідатися, чи вони поширюються, наприклад, на закордоння. І чи дозволено законодавством зарубіжної країни, щоб до них прибула обрядова команда з України і провела там шлюбний обряд за тарифами Мін'юсту?... Чи хтось додумався до цього? Бо це майже те саме, що "одружитися за 85 копійок", але в офшорі. 

А тепер - офіційна інформація на цю тему. Подаємо відповідь з управління юстиції у Львівській області на запит Львівського прес-клубу про ціни шлюбних послуг.

"Розмір плати за організацію та проведення обряду шлюбу у всіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану області становить:

150 грн. – скорочений обряд шлюбу, 250 грн. – повний обряд шлюбу, 351 грн. – реєстрація шлюбу із супроводом камерного, струнного колективу або з використанням вокального, інструментального супроводу;

400 грн. – скорочений обряд шлюбу за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану, 700 грн. – повний обряд шлюбу за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану;

290 грн. – скорочений обряд шлюбу у вихідні та святкові дні, 504 грн. – повний обряд шлюбу у вихідні та святкові дні, 601 грн. – реєстрація шлюбу із супроводом камерного, струнного колективу або з використанням вокального, інструментального супроводу у вихідні та святкові дні;

500 грн. – скорочений обряд шлюбу у вихідні та святкові дні за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану, 1000 грн. – повний обряд шлюбу у вихідні та святкові дні за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Ремонт приміщення міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції заплановано на наступний рік".

Якщо хтось із сімейних пар хоче цікаво розповісти на порталі "Щоденний Львів" про свій обрядовий досвід, пишіть.

dailylviv.com

До теми

11:24 22 січня 2021 р.

У Трускавці за 20 млн грн відновлять зрубну віллу, збудовану без жодного цвяха

Музей Біласа у Трусавці відновлять у межах проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна», який переміг у конкурсі секторальної бюджетної підтримки ЄС.

Рубрика: Культура

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу