У Львові молилися за полеглих воїнів (відео)

18:22 9 листопада 2014 р.


Фото: зі сторінки отця Степана Суса в інтернет-мережі «Facebook»

Як повідомили в неділю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, сьогодні в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась поминальна молитва-панахида за участю сімей військовослужбовців, котрі загинули в зоні АТО.

У прес-службі міської ради повідомили в неділю «Щоденному Львову», що сьогодні в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась поминальна молитва-панахида за участю сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО. У повідомленні також конкретизують:

«У заході взяли участь понад 30 сімей загиблих воїнів-учасників АТО. Панахиду очолив преосвященіший владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з військовими капеланами. Після молитви квартет Львівського оперного театру виконав кілька музичних творів, а владика Венедикт зазначив:

«Наша молитва – це щось унікальне і особливе. Сьогодні ми зустрічаємось з Богом у непростій ситуації, коли згадуємо молодих, які відали своє життя, боронячи те, що ми з вами можемо стояти і молитись.

Господь каже, що нема більшої любові, ніж віддати своє життя за ближнього. Багато речей відбулось, що ми навіть не очікували. Хто міг подумати, що за цей рік стільки всього змінилось у нашій державі, у нашій свідомості. У цілому світі змінилось розуміння, що це є український народ.

Смуток, скорбота, біль, розпач близьких – батьків, братів, сестер, жінок, чоловіків – не є легким. Коли помирає хтось, хто для нас близький, – це не легко, нам зрозуміти і сприйняти. Саме у такий час приходить питання «чому»? Відповіді на це питання не існує.

Чим більше будемо його ставити, тим більше будемо мучити себе. Дуже важливо розуміти, що Бог дає нам не лише народитись і померти, але вручає особливу місію. Скільки нас є у цьому храмі, і у кожного з нас є неповторна місія. Важлива місія у кожного  – це творити добро. Живемо один раз. Хтось довше, хтось коротше. Але ніхто не буде жити вічно.

Бог любить людину. Тому дає життя і дає смерть. Бог знає, коли людина найбільше готова з ним зустрітись. Бог забрав ваших рідних, бо вони були готові зустрітись з ним. Вони мають з чим стати перед Богом, бо були готові віддати своє життя за ближніх. Завдяки їхній смерті ми живемо».

Спільна молитва була організована у рамках роботи Центру допомоги сім’ям загиблих в АТО, що діє при ГО «Розвиток громади», та Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ. Представник родини військовослужбовця зазначив:

«Приємно бачити, що жертви, які віддали нашій військові-добровольці, є недаремними. Вони зупинили гідру, втримали. Кажуть, Господь забирає найкращих. Ми маємо Небесну Сотню, має Небесну Тисячу. Вони наші сучасні великомученики, на яких будуть вчитись нові покоління. Ця держава має право на існування, якщо така кількість молоді може піднятись і її захищати. Пишайтесь ними, бо вони наші новітні Герої. Вони на нас дивляться з небес. Звіряйте свої вчинки по них. Вони – ангели, світлі, 20-літні люди, які кинули престижні виші, престижні роботи, кинули свої родини з маленькими чи ненародженими дітьми. Я вірю, що ми збережемо свою соборність і незалежність».

Натомість отець Степан Сус, головний військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ зазначив: «Сьогодні нас об’єднує великий біль та спільна молитва за наших воїнів – Героїв України. Пам’ятаючи їх, ми повинні йти далі і підтримувати один одного, усвідомлюючи, що жертва наших воїнів є безцінна – це життя, яке вони поклали за кожного з нас, щоб ми зуміли своє життя належно прожити та побудувати світ миру і поваги».

Натомість на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» отець Степан Сус написав:

Сьогодні 9 листопада вперше у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, УГКЦ, м. Львів відбулась спільна молитва та зустріч батьків, дружин та дітей військовослужбоців, що загинули в зоні АТО - родини новітніх Героїв України. Вічная пам'ять нашим Героям, які проживали у м. Львові та області і залишаються світлою пам'яттю для усіх нас. Вони живуть у наших молитвах: Володимир, Віктор, Іван-Віталій, Юрій, Володимир, Руслан, Степан, Андрій, Віталій, Тарас, Михайло, Руслан, Микола, Дмитро, Юрій, Ігор, Любомир, Ігор, Юрій, Віктор, Ігор, Петро, Василь, Мар'ян, Богдан, Володимир, Юрій, Василь, Роман, Віталій, Андрій, Андрій, Роман, Павло, Валерій, Ігор, Владислав, Іван, Микола, Степан, Іван, Вадим, Сергій, Ганна, Андрій, Кирило, Назар... ! Ми повинні бути разом, щоб підтримати один одного у житті, яке ставить перед нами різні виклики, у житті, в якому нам приходиться зустрічатись та прощатися, втрачати та не боятись повторяти у глибині свого серця: до зустрічі у небі!

Родичі військових мали змогу побувати на екскурсії по храмах м. Львова, спільній молитві, яку провів владика Венедикт - єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, послухати концерт-реквієм, який був організований музичним колективом Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. В часі зустрічі зі словом підтримки та співчуття до присутніх звернувся батько одного із воїнів, що загинув в АТО. Щире всім спасибі за підтримку та організацію цього духовного і так важливого заходу. Особлива подяка ГО "Розвиток Громади". Так хочеться, щоб подібні зустрічі відбувались в усіх областях України!»


Відео: «Vgolos Vgolos»

dailylviv.com

До теми

14:24 9 серпня 2022 р.

Храм у Солонці освятив Митрополит Епіфаній і ще 100 священнослужителів

Сьогодні, 9 серпня, напередодні свята Преображення Господнього, у селі Солонка Львівської області Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній та ще майже 100 священнослужителів ПЦУ з усієї України освятили храм Преображення Господнього.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу