У Львові експонують «Лінію горизонту» Соломії Ковтун (відео) | Новини Львова

У Львові експонують «Лінію горизонту» Соломії Ковтун (відео)

15:30 28 липня 2016 р.

  • 0


Фото: day.kyiv.ua

Персональну виставку Соломії Ковтун розгорнуто в галереї «Зелена канапа» на вулиці Вірменській до 7 серпня.

У Львові показують «Лінію горизонту» Соломії Ковтун. Мистецький простір для експонування художниці надала галерея «Зелена канапа» на вулиці Вірменській, 7.

До слова, Соломія виставляється тут не вперше. Зокрема, 2013-го мисткиня представляла у «Канапі» персональну виставку під назвою «12», і це була вже дванадцята за ліком персональна виставка за всього-на-всього чотири роки творчої діяльності! Варто додати, що Соломія розпочала навчатися мистецького фаху на факультеті декоративно-прикладного мистецтва Львівської академії мистецтв, уже маючи на руках диплом лікаря. Попри мінімальний мистецький досвід, брала участь у дуже багатьох художніх проектах.

Анонсуючи «Лінію горизонту», а ця виставка справді є контроверсійною, її організатори зазначали: «Після інтенсиву приходить втома», маючи на увазі, що після виснажливої кількарічної роботи Соломія призупинилась, «взяла паузу у пошуках нового натхнення».

Знайшла його, кажуть, у подорожі – як це часто трапляється з художникам: під час відвідин музеїв у Мадриді побачила твори Марка Ротка (Маркуса Ротковича. – Т.К.) – одного із найвідоміших і найвпливовіших художників другої половини ХХ століття, ключової фігури абстрактного експресіонізму. У галереї розповіли: «Його мінімалізм форми і максимальна промовистість кольору резонували зі світобаченням художниці. І, як наслідок, народилася нова виставка абстрагованих пейзажів, у яких об’єктом є лінія і пляма».

Історика мистецтва, професор Роман Яців, зазначив: «Соломія Ковтун творами попередніх років уже зуміла засвідчити свою індивідуальність саме через складне екзистенційне відчуття урбаністичного простору. В пам’яті багатьох глядачів затрималися темпераментно виконані мотиви з фасадами і дахами львівських кам’яниць, з несподіваними колірними контрастами та експресивно трактованими архітектурними деталями. Окремі елементи цієї методології проявилися і в циклі «Лінія горизонту». При зовнішній спрощеності завдання Соломія Ковтун реалізує нову якість свого живописного темпераменту. Поетико-філософська категорія горизонту тут трансформується в метафізичну субстанцію, в якій особистісне відчуття життєвого простору набуває максимальної відвертості. В цілому авторка справилася з задуманою ідеєю, хоча, на мою думку, світлоколірна сугестивність барви не в кожному випадку спрацьовує для розкриття художнього образу. Через те складається враження, що деякі мотиви затримались на стадії малярського експерименту, вже на дальшу перспективу розвитку теми». 

Скласти власне враження про «Лінію горизонту» Соломії Ковтун і вплив на її світогляд творчості геніального Ротка можна до 7 серпня. Про це повідомили сьогодні, 28 липня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:50 27 липня 2020 р.

Сколівщина, Стрийщина і Бущина на два місяці стануть знімальними майданчиками (відео)

На Львівщині розпочинають знімання історичного фільму «Легенда Стрия», що є частиною реалізації масштабного регіонального проекту «Легенди нашого краю».

Рубрика: Культура

Останні новини

Усі проблеми будівництва у Львові спричинені корупцією, - депутат

Незаконні будови у Львові будуть переходити у власність міста, якщо зламаємо нинішню владну систему, - архітектор

У Львові через замінування трьох судів евакуювали 200 людей

На Львівщині контролери ловлять нелегальних перевізників

Призупинили потяги з Тернополя до Красного і Ходорова

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Суспільно-політичні настрої мешканців Львова (липень 2020)

Рубрика: Політика

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу