У Львові експонують «Лінію горизонту» Соломії Ковтун (відео)

15:30 28 липня 2016 р.


Фото: day.kyiv.ua

Персональну виставку Соломії Ковтун розгорнуто в галереї «Зелена канапа» на вулиці Вірменській до 7 серпня.

У Львові показують «Лінію горизонту» Соломії Ковтун. Мистецький простір для експонування художниці надала галерея «Зелена канапа» на вулиці Вірменській, 7.

До слова, Соломія виставляється тут не вперше. Зокрема, 2013-го мисткиня представляла у «Канапі» персональну виставку під назвою «12», і це була вже дванадцята за ліком персональна виставка за всього-на-всього чотири роки творчої діяльності! Варто додати, що Соломія розпочала навчатися мистецького фаху на факультеті декоративно-прикладного мистецтва Львівської академії мистецтв, уже маючи на руках диплом лікаря. Попри мінімальний мистецький досвід, брала участь у дуже багатьох художніх проектах.

Анонсуючи «Лінію горизонту», а ця виставка справді є контроверсійною, її організатори зазначали: «Після інтенсиву приходить втома», маючи на увазі, що після виснажливої кількарічної роботи Соломія призупинилась, «взяла паузу у пошуках нового натхнення».

Знайшла його, кажуть, у подорожі – як це часто трапляється з художникам: під час відвідин музеїв у Мадриді побачила твори Марка Ротка (Маркуса Ротковича. – Т.К.) – одного із найвідоміших і найвпливовіших художників другої половини ХХ століття, ключової фігури абстрактного експресіонізму. У галереї розповіли: «Його мінімалізм форми і максимальна промовистість кольору резонували зі світобаченням художниці. І, як наслідок, народилася нова виставка абстрагованих пейзажів, у яких об’єктом є лінія і пляма».

Історика мистецтва, професор Роман Яців, зазначив: «Соломія Ковтун творами попередніх років уже зуміла засвідчити свою індивідуальність саме через складне екзистенційне відчуття урбаністичного простору. В пам’яті багатьох глядачів затрималися темпераментно виконані мотиви з фасадами і дахами львівських кам’яниць, з несподіваними колірними контрастами та експресивно трактованими архітектурними деталями. Окремі елементи цієї методології проявилися і в циклі «Лінія горизонту». При зовнішній спрощеності завдання Соломія Ковтун реалізує нову якість свого живописного темпераменту. Поетико-філософська категорія горизонту тут трансформується в метафізичну субстанцію, в якій особистісне відчуття життєвого простору набуває максимальної відвертості. В цілому авторка справилася з задуманою ідеєю, хоча, на мою думку, світлоколірна сугестивність барви не в кожному випадку спрацьовує для розкриття художнього образу. Через те складається враження, що деякі мотиви затримались на стадії малярського експерименту, вже на дальшу перспективу розвитку теми». 

Скласти власне враження про «Лінію горизонту» Соломії Ковтун і вплив на її світогляд творчості геніального Ротка можна до 7 серпня. Про це повідомили сьогодні, 28 липня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

16:02 21 жовтня 2021 р.

У Львові постав оновлений скорботний Христос

У межах українсько-польської програми «Збереження спільної культурної спадщини» відреставрували колону з фігурою скорботного Христа, що на вул. Зеленій у Львові.

Рубрика: Культура

12:56 21 жовтня 2021 р.

Зали Львівського музею історії релігії відреставрують за 20 млн грн

За гроші держбюджету відреставрують ще один об’єкт на Львівщині. Йдеться про експозиційні зали Львівського музею історії релігії. Орієнтовна вартість реставраційних робіт складає близько 20 млн гривень.

Рубрика: Культура

11:46 20 жовтня 2021 р.

У Львові Іван Остапович перезапустить міське управління культури

Відтепер управління культури Львівської міської ради очолюватиме Іван Остапович, який упродовж останніх 4 років був директором Львівського будинку органної та камерної музики.

Рубрика: Культура

22:42 19 жовтня 2021 р.

У Львові слухають музику, яку забороняли тоталітарні режими Сталіна і Гітлера (відео)

У Львові прозвучали симфонічні твори репресованих композиторів, написані у концтаборах, та політичних вигнанців з радянської України й нацистської Німеччини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу