У Львові демонструють своє мистецтво склодуви (відео)

14:45 8 жовтня 2016 р.


Фото: Gazeta.ua

Вироби учасників міжнародного симпозіуму зі 16-ти країн поповняють колекцію Музею скла.

У Львові до 10 жовтня триватиме 10-й ювілейний Міжнародний симпозіум гутного скла, який розпочався минулої неділі. Участь у ньому беруть 50 художників, кураторів, музейних працівників та представників вищих навчальних закладів зі 16 країн, а також студенти, випускники та викладачі єдиної в Україні кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв.

Гутне скловиробництво – найстаріша технологія виготовлення скляних авторських виробів біля гутної печі. Художники, студенти та майстри цілий тиждень працюють на гутній печі кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв. 10 жовтня їх роботи виставлять в Національному музеї імені Андрея Шептицького.

Дир.ектор музею скла у Львові Михайло Бокотей розповів:  «Піч нагрівається до температури 1250 градусів, працює цілодобово. Працює на газі, а щоб її розпалити до такої температури потрібно два тижні. Тому не гасимо цілий рік. Піч звели 1960 року, раз в рік цеглу печі треба заново перекласти і знову розпалити. Це найбільша гутна піч у Європі, а їх кількість можна на пальцях однієї руки перерахувати. Деякі митці з-за кордону вперше таку бачать. Дві країни вважаються колискою гутного скла. Це Італія - там виготовляють муранське скло і Чехія – там роблять богемське. Зате наш скляний симпозіум – найстаріший – йому більше 27 років, проходить раз в три роки. Авторські вироби не можуть коштувати дешево – роботи українських майстрів стартують від тисячі доларів, є вироби, які на аукціонах продають за десятки тисяч доларів». 

Солвіта Бружс та Івета Бренц із Латвії уже втретє приїхали на симпозіум до Львова. Хоч вони не вміють видувати скло, однак майстра-склодува працює за їхніми ескізами. Зокрема, Солвіта Бружс розповіла: «Ми тут – ветерани. У нас всі працюють із іншими, легшими техніками скла – фюзінг, вітраж. Із гутою – одиниці. Сьогодні закінчуємо із Іветою два вироби – мою скляну посудину для зберігання малярських кисточок, та проект Івети – скляне листя, що пробивається крізь асфальт. Видувати не вміємо, тому за нашими рисунками це робить львівський склодув».

Усі вироби запрошених митців поповняють колекцію львівського Музею скла. Наступний симпозіум гутного скла відбудеться через три роки.

Про це повідомили сьогодні, 8 жовтня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua», де також опублікували фоторепортаж зі симпозіуму.

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу