Львівські актори нагадали урядовцям про каяття

20:48 25 грудня 2013 р.

Фрагмент прем’єрної вистави заньківчан «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. На сцені: Галя – Наталя Боймук, Хома Кичатий – Степан Глова.

Фрагмент прем’єрної вистави заньківчан «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. На сцені: Галя – Наталя Боймук, Хома Кичатий – Степан Глова.
Фото: Євген Кравс

У найбільшому місті Західної України вдруге після 1942 року поставили драму Тараса Шевченка «Назар Стодоля».

У неділю її прем’єру представили актори Львівського театру імені Марії Заньковецької. Режисер прем’єри-2013 – художній керівник театру, народний артист України Федір Стригун дуже добре обізнаний із цим матеріалом, позаяк грав роль Назара ще у студентські роки. 

Заньківчани працювали над драмою від жовтня – двома акторськими складами. Глядацьку залу, включно балкони, було заповнено вщерть, і глядачі дуже добре сприйняли виставу, вітаючи оплесками і прекрасні декорації, і костюми, звичайно ж, і гру акторів.

А ролі у прем’єрній постановці виконували: Назар Стодоля – Олесь Федорченко (і це перший вихід молодого актора на сцену), Галя – Наталія Боймук, Хома Кичатий – Степан Глова, Стеха – Альбіна Сотникова, Гнат Карий – Олександр Норчук, Катерина Мотовилиха – Таїсія Литвиненко.

У масових сценах, а це, зокрема, вечорниці, де актори прекрасно співали (часом – акапельно і на два голоси) і танцювали, задіяно майже всю трупу. Навіть оркестр – музиканти вийшли на сцену як троїсті музики.

«Проблеми, що їх порушував Тарас Шевченко, – абсолютно сьогоденні, – вважає Федір Стригун. – Бо завжди нас диявол спокушає мамоною, грішми і кар’єрою, чим займається наша Верховна Рада й уряд. Коли людина забуває про народ, про соціум, в якому живе, а тільки-но торгує заради своєї кар’єри, заради багатства, причому торгує найдорожчим, добра не буде...»

Відтак Федір Стригун подякував Шевченкові, який у фіналі п’єси не вбив сотника Кичатого, а примусив каятися. «Хай би наші можновладці, хай би наші урядовці отак покаялися», – сказав на поклоні народний артист України, і зал відреагував на ці слова аплодисментами стоячи.

Після прем’єрної постановки у театрі відбулися ще дві урочисті події. Перша – нагородження народної артистки України Таїсії Литвиненко орденом святої великомучениці Варвари від Патріарха Київський і всієї Руси-України Філарета. Друга – вручення нагороди ХІ Всеукраїнського фестивалю «Театральні Тернопільські вечори» режисерові Богдану Ревкевичу за виставу «Катерина». Відзнаку привіз головний режисер Тернопільського обласного театру Олег Мосійчук.

Про це розповідає в сьогоднішньому номері київської газети «День» її львівський кореспондент Тетяна Козирєва 

dailylviv.com

До теми

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу