У Львівському прес-клубі відкрито виставку антидискримінаційних карикатур

19:19 16 червня 2016 р.

Сьогодні у Львівському прес-клубі, з нагоди Міжнародного дня біженця, який відзначають 20 червня, відкрито виставку антидискримінаційних карикатур.

- Цього дня згадують про 40 мільйонів осіб, які через ненависть, війни, політичні конфлікти та інші катастрофи, змушені були залишити свій дім та втікати. Десять мільйонів з них – біженці, які втекли в інші країни. Інші 30 мільйонів – це внутрішньо переміщені особи. І якщо біженців захищає міжнародне законодавство, то вимушені переселенці найчастіше полишені напризволяще, - повідомила під час відкриття виставки голова ради ЛМГО «Дівочий клуб «ЮНКА» Наталія Дульнєва.

Вона нагадала, що зараз в Україні налічується три тисячі біженців та 1,5 млн вимушених переселенців. Більша частина з них – особи похилого віку.

- Ці карикатури, які представлені на виставці, робили різні молоді люди, школярі зі всієї України. Деякі з них відзначені нагородами Спілки журналістів України, - каже Наталія Дульнєва.

Також вона пояснила усім присутнім, що ж таке дискримінація.

- Дискримінація – це одна з основних причин найбрутальніших та найрозповсюдженіших порушень прав людини у світі. Це – невиправдане обмеження у правах та обов’язках людини за певною ознакою. Дискримінація може бути різною, від образ та нападів – до позбавлення елементарних благ, послуг та інших прав. Жертв дискримінації можуть обмежувати в надані житла, працевлаштуванні, позбавляти права брати участь у громадському житті, створювати власні об’єднання, сповідувати власну віру, зберігати культурні особливості. У системі кримінального правосуддя жертви дискримінації можуть бути позбавлені процесуальних прав, вони найчастіше потерпають від жорстокого поводження або тортур. Як ознака може бути використана будь-яка відмінність – раса, національність, віросповідування, громадянство, родинні стосунки, вік, стать, сексуальна орієнтація, інвалідність, перебування людини  поза межами своєї реєстрації. Жертви дискримінації потрапляють до замкнутого кола ізоляція, що породжує нову дискримінацію. Біженці та вимушені переселенці дуже часто стають об’єктами ненависті та дискримінації, - розповіла голова ради ЛМГО «Дівочий клуб «ЮНКА» Наталія Дульнєва.

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу