У Львівському палаці мистецтв розгорнуто виставку вітражів Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

17:15 12 березня 2015 р.


Фото: Роман Балук/«День»

У неділю у Львівському палаці мистецтв презентуватимуть проект Юрія Гнатковського «Відчути Україну», який повезуть до Німеччини.

«У Львівському палаці мистецтв до 201-річчя до дня народження Кобзаря розгорнуто виставку вітражних справ майстра, художника Валерія Шаленка «Навколо Шевченка», і це два десятки робіт, створених як ілюстрації до спогадів сучасників поета, із супровідним текстом конкретно зафіксованої історії чи події, а також Шевченко у житті наступних поколінь, зокрема робота «Сергій Нігоян читає «Кавказ» Шевченка», – повідомила сьогодні, 12 березня, журналіст Тетяна Козирєва в київській газеті «День», конкретизуючи при цьому:

«Метою виставки, – говорить автор, є спроба наблизити нас до Шевченка, заглибитись у його сутність як людини, зрозуміти мотивацію його вчинків і, найголовніше, пізнати його постать без усіляких домислів, викривлень, різноманітних ідеологічних нашарувань».

«Шевченко діє на нас постійно, – переконаний Валерій Шаленко. – 1814 року він народився, 1914-го розпочалася Перша світова, ще через 100 років – Майдан».

Також у Палаці мистецтв у контексті дня народження Кобзаря готують до презентації проект Юрія Гнатковського «Відчути Україну», і це відео-інсталяція, концепція якої – у пропозиції познайомитись із сучасною Україною, причому не тільки візуально, а й буквально – на дотик. За бажанням, можна пройти цей шлях босоніж, і це один із способів навернутися до природи чи відчути себе дитиною, яка робить перші кроки у житті, навпомацки просуваючись далі і далі, отримуючи нові враження.

У кожному закутку «віртуального лабіринту» можна буде побачити відео з різних куточків України: зйомки проводили у Карпатах, Криму, на Заході і Сході. Відеоряд супроводжуватиметься аутентичними народними піснями, і в такий спосіб автори  проекту прагнули відтворити певний етнічний код.  

Основний акцент експозиції – символічність старовинних музичних інструментів та їх роль у самоідентифікації українців у світі, бо українська мова, пісня та традиції – «немов нитки, що зшивають велику вишивану українську культуру та етнос навіть у найскладніші часи винищення та занепаду». У відеоматеріалах до проекту використані фільми французького незалежного режисера Вінсента Муна, які  він зробив у партнерстві із Юрієм Гнатковським, мандруючи Україною.

«День народження Шевченка відзначаємо в умовах гострої кризи і фактично в стані війни – не лише збройної, а й інформаційно-ідеологічної, – говорять автори проекту. – Мета наших ворогів –  знищення не лише України як держави, а  й української культури. Історичний досвід показує: якщо загублену державність з часом можна відвоювати, то втрата культурних цінностей є незворотною. Важливість правдивого пізнання своєї культурної спадщини є надзавданням для кожного з нас». 

Представлення проекту – у неділю. А потім його повезуть до Німеччини».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу