У Львівському палаці мистецтв розгорнуто виставку вітражів Валерія Шаленка «Навколо Шевченка»

17:15 12 березня 2015 р.


Фото: Роман Балук/«День»

У неділю у Львівському палаці мистецтв презентуватимуть проект Юрія Гнатковського «Відчути Україну», який повезуть до Німеччини.

«У Львівському палаці мистецтв до 201-річчя до дня народження Кобзаря розгорнуто виставку вітражних справ майстра, художника Валерія Шаленка «Навколо Шевченка», і це два десятки робіт, створених як ілюстрації до спогадів сучасників поета, із супровідним текстом конкретно зафіксованої історії чи події, а також Шевченко у житті наступних поколінь, зокрема робота «Сергій Нігоян читає «Кавказ» Шевченка», – повідомила сьогодні, 12 березня, журналіст Тетяна Козирєва в київській газеті «День», конкретизуючи при цьому:

«Метою виставки, – говорить автор, є спроба наблизити нас до Шевченка, заглибитись у його сутність як людини, зрозуміти мотивацію його вчинків і, найголовніше, пізнати його постать без усіляких домислів, викривлень, різноманітних ідеологічних нашарувань».

«Шевченко діє на нас постійно, – переконаний Валерій Шаленко. – 1814 року він народився, 1914-го розпочалася Перша світова, ще через 100 років – Майдан».

Також у Палаці мистецтв у контексті дня народження Кобзаря готують до презентації проект Юрія Гнатковського «Відчути Україну», і це відео-інсталяція, концепція якої – у пропозиції познайомитись із сучасною Україною, причому не тільки візуально, а й буквально – на дотик. За бажанням, можна пройти цей шлях босоніж, і це один із способів навернутися до природи чи відчути себе дитиною, яка робить перші кроки у житті, навпомацки просуваючись далі і далі, отримуючи нові враження.

У кожному закутку «віртуального лабіринту» можна буде побачити відео з різних куточків України: зйомки проводили у Карпатах, Криму, на Заході і Сході. Відеоряд супроводжуватиметься аутентичними народними піснями, і в такий спосіб автори  проекту прагнули відтворити певний етнічний код.  

Основний акцент експозиції – символічність старовинних музичних інструментів та їх роль у самоідентифікації українців у світі, бо українська мова, пісня та традиції – «немов нитки, що зшивають велику вишивану українську культуру та етнос навіть у найскладніші часи винищення та занепаду». У відеоматеріалах до проекту використані фільми французького незалежного режисера Вінсента Муна, які  він зробив у партнерстві із Юрієм Гнатковським, мандруючи Україною.

«День народження Шевченка відзначаємо в умовах гострої кризи і фактично в стані війни – не лише збройної, а й інформаційно-ідеологічної, – говорять автори проекту. – Мета наших ворогів –  знищення не лише України як держави, а  й української культури. Історичний досвід показує: якщо загублену державність з часом можна відвоювати, то втрата культурних цінностей є незворотною. Важливість правдивого пізнання своєї культурної спадщини є надзавданням для кожного з нас». 

Представлення проекту – у неділю. А потім його повезуть до Німеччини».

dailylviv.com

До теми

18:08 23 травня 2022 р.

Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Рубрика: Культура

15:20 23 травня 2022 р.

Такого ажіотажу ще не бачив: у Львові погасили нову марку про русскій воєнний корабль, - Козицький

Сьогодні, 23 травня, в День морської піхоти України, а також на 40-ий день після загибелі російського військового крейсеру «Москва», у Львові урочисто спецпогасили марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!».

Рубрика: Культура

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу