У львівському музеї експонуватимуть шедеври

13:00 28 жовтня 2019 р.

  • 1

У Львівському музеї історії релігії представлять шедеври рукописної спадщини середньовічної України.

Про це повідомили в понеділок, 28 жовтня, у Львівській облдержадміністрації, де також розповіли: «Видавництво «Горобець» за сприяння Українського культурного Фонду в рамках проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину» презентуватиме в середу, 30 жовтня, о 16.00 у великому виставковому залі Львівського музею історії релігії два факсимільні видання».

«Перша книга – Реймське Євангеліє ХІ століття – унікальна кирилично-глаголична писемна пам’ятка української церковної книжності, що вийшла з київського княжого скрипторію в XI столітті і поки що єдина зі збережених книг знаменитої, але втраченої бібліотеки Ярослава Мудрого. Оригінал зберігається у Бібліотеці Карнегі міста Реймса (Франція)», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Друга книга – Віденський Окто́їх XII століття – один із найдавніших зразків універсального богослужбового збірника. Частину його текстів визнано досить рідкісними як для старослов’янської, так і давньоруської традиції. Видання було створено на Волині (Україна), а зберігається у Віденській національній бібліотеці (Австрія)», – розповіли також в облдержадміністрації.

«У презентації візьмуть участь директорка ТОВ «Видавництва «Горобець» Ганна Горобець, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Мойсієнко, модераторка, менеджерка ТОВ «Видавництва «Горобець» Діана Шамрай, меценатка проекту Ольга Скрипченко», – повідомили також в облдержадміністрації.

«Видавництво «Горобець» започаткувало 2009 року програму «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Завдяки створенню факсимільних копій, до України повернулися середньовічні рукописні пам’ятки, які прикрашають книжкові зібрання Білорусі, Польщі, Росії, Італії, Франції, Австрії та інших країн)», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Упродовж десяти років відтворено і видано Луцьке Євангеліє XIV століття, Луцький Псалтир 1384 року, Холмське Євангеліє XIII століття, Лавришівське Євангеліє XIV століття. Сьогодні до цього списку приєдналися Реймське Євангеліє ХІ століття і Віденський Окто́їх (Кодекс Ганкенштейна) кінця XII – початку XIII століть», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(1)

Фантом

14:31 28 жовтня 2019 р.

Відповісти

Не слід ображатися і починати сваритися - але ... Львів дуже файне місто проте львів'янам властива певна вузьколобість - пробачайте мою "французьку" ... Про ці давні раритети та виставки повинна вже декілька місяців гомоніти уся Україна й по всіх телеканалах кепкувати з Росії що Залісся Московії письменності не знало в ті часи і лише жаби кумкали на московських болотах ... Саме стародавня культурна вищість мешканців українських земель дає підстави Києву і зверхньо зневажати Москву і мати впевненість у майбутній Перемозі України у сучасному російсько-українському протистоянні. Галичани здавна обмежуються таким собі локальним патріотизмом який нагадує локальний патріотизм росіян з Петербурга-Новгорода-Пскова і з якого відверто глузує Москва. Якщо так би мовити, ментально - сучасна путінська Росія застрягла у минулому столітті, то львів'яни застрягли у позаминулому столітті ... Якби західняки турбувалися про тісніший культурний зв'язок і порозуміння з іншими землями України - східняки-кримчани ніколи не злякалися би міфічних сумнозвісних "потягів Дружби" ... Не можна з історичним та культурним надбанням сидіти у льоху і радіти тихенько ... Культуру необхідно нести в маси - постійно і настійно і доступною масам мовою ... Отака біда з Вами - шановні львів'яни ... Перевага України над Росією є насамперед культурною і вона живить майбутню Перемогу України у війні з Росією ... Але ця українська культура повинна стати зрозумілою та легкодоступною усім громадянам України - а.не лише у просунутій "культурній столиці" України .. А тим часом - про видатну Соломію Крушельницьку навіть не всі львів'яни знають ... Що вже казати про Василя Стефаника й тощо ... Львову слід почати мислити всеукраїнськими інтересами та масштабами - а не лише від Збруча до Сяну ... Ось така метушня ...

До теми

15:50 24 березня 2020 р.

«Антиконцерт» у Львові збиратиме кошти на протидію коронавірусу

Львівська компанія «Gastroli.ua», яка займається організацією концертів та продажем квитків на концерти, фестивалі, театральні вистави та інші події, у часи карантину в Україні ініціює «Антиконцерт», кошти з проданих квитків на який спрямують для боротьби з коронавірусом.

Рубрика: Культура

20:14 22 березня 2020 р.

Волонтери погасили марку «Домівки», яку Львів збудував біля лінії фронту

Сьогодні, 22 березня, керівник доброчинного проєкту «Тризуб Дентал», капітан запасу Ігор Ященко та волонтер Василь Мезенцев погасили марки, які були випущені з нагоди офіційного відкриття «Домівки» – міжконфесійного духовного осередку для захисників України (церкви святої Анни) в Карлівці у Донецькій області. За 18 кілометрів від лінії фронту.

Рубрика: Культура

13:32 22 березня 2020 р.

COVID-19 почався з Італії?

Коронавірус міг з'явитися в Італії ще до китайської спалаху.

Рубрика: Культура

Останні новини

У Львівській області зафіксували ще два випадки захворювання на COVID-19

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу